«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

 «27 причин читати книгу»  розкриває таємницю, чому читання й на сьогодні є популярним заняттям. Розповідає як привернути увагу школярів до мистецтва прочитання текстів. 

Всі люблять казати, що усіх книжок на світі не прочитаєш. Але цього і не треба. Можна читати лише те, що подобається, і те що корисно. Книга розвиває уяву, збагачує внутрішній світ та дає можливість зазирнЛоренц Паулі і Катрін Шерер у книзі «Лисичка йде до бібліотеки» розповіли історію про те, як звичайна лисичка випадково потрапила до надзвичайного світу знань. Як це їй вдалося? Вона просто заскочила до бібліотеки. Мерщій за нею! Адже це так цікаво!.. Ця книжка – чудова нагода розпочати розмову з дитиною про бібліотеку, можливо напередодні перших її відвідин. Історія про Лисичку, Мишку і ще Курочку – доволі проста. Але свою роль історія виконує: знайомить юних читачів із таким чарівним місцем, де зібрано багато книг, де все навколо пахне папером і людьми, де “нікого не можна турбувати” і порушувати порядок, де “нічого не може бути твоїм”. Авжеж, бібліотека часто асоціюється із місцем, де панує безліч суворих заборон. Але в цій історії на цьому не акцентується. Бо ж головне, що “тут можна читати книжки”!

Імя канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері практично невідоме українському читачеві, проте її книжки вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда.   Головна героїня серії книг Енн -  цілком звичайна дитина, така справжня і така приваблива. А інші герої? Вони теж відмінно описані. Так кожен у своєму житті хоч раз зустрічав цікаву місіс Рейчел Лінд або суху і сувору Мариллу! Всі мешканці села описані дуже цікаво і ведуть себе саме так, як і повинні себе вести звичайні люди. Так і у Ені за спиною не махають крила. Вона звичайна дівчинка, яка мріє стати красивою і хоче подобатись людям. У книзі багато смішних моментів, але є і дуже зворушливі, драматичні сцени. Впевнена, читати її буде цікаво і дівчаткам і вже дорослим дівчатам!

Один з найвідоміших істориків у Львові, родовитий галичанин, який історію свого краю знає не лише з книжок, але й на дотик, на  запах і на смак Ігор Лильо, за допомогою головного редактора журналу «Егоїст» Всеволода  Поліщука познайомить вас із деякими цікавими людьми, що залишили слід в історії Львова та стали героями книги «Львівська кухня». А вже ці шановні панове допоможуть вам навчитися готувати чогось такого типово львівського, що  «най би то всьо качка копнула».

Французька письменниця Аньєс Мартін-Люган у своєму романі «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву» розповіла красиву і сумну історії жінки, яка після загибелі коханого чоловіка і донечки втрачає сенс життя. Дуже довго вона не може прийти до себе, а потім раптово вирішує поїхати на кілька місяців в Ірландію – країну, яку любив її чоловік. Приготуйтеся: буде дуже багато кави, цигарок і кухлів темного ірландського пива, а ще неприязний сусід та його собака. По законах жанру від ненависті до кохання всього один крок. Тим не менше, сусід її теж полюбив, після чого вона його успішно залишила і повернулася у Францію. Ось така історія.

«Іловайськ» - художній текст, роман, побудований на реальних подіях, у якому серед героїв, що мають реальних прототипів, живуть,  здійснюють подвиги та помирають вигадані персонажі. Автор просить взяти до уваги, що це не документальна повість, хоча Євген Положій намагався бути максимально точним. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.

До цього видання включено усі прозові твори Кузьми Скрябіна, в яких якнайкраще розкрився його оригінальний, приправлений іскрометним гумором письменницький талант. «Коли не знаєш, з чого почати, то закрадається думка: чи варто починати взагалі. Але є про що розказати і, видно, доведеться все-таки з чогось почати… В цій брошурці зібрані дуже звичайні оповідання про дуже звичайного хлопця, яким був я. Тому якщо маєш кілька годин вільного часу і настрій, щоб поскалозубити ти – наш клієнт. Люди, жити треба так, щоб було з чого поржати.» Кузьма Скрябін                                                                                                

Книга новел Людмили Таран «Остання жінка, останній чоловік» поєднує в собі іронію й романтизм, таємничо містичне та впізнавано. «Остання жінка…» витворилася з того, що мучило мене, — говорить Людмила Таран про свою книжку. Втрата близької людини… Земна істота перед вічним Небом… Світ дівчини-інваліда… Зустріч із першим коханням у пору зрілості… Але мої тексти — далеко не тільки власний досвід. У певному сенсі ця книжка — сеанс психотерапії. Хотілося б, аби мої читачі віднайшли для себе в цьому томику те, про що він / вона не раз думали. Нагадування про буття серед буднів. Інакше життя просочується крізь пальці…»

«39 ключів» - Міжавторський цикл пригодницьких романів, основоположником якого є Рік Ріордан. У даній серії описуються пригоди чотирнадцятирічної дівчинки Емі і її одинадцятирічного брата Дена. Після смерті їхньої бабусі, молоді Кехілли дізнаються, що вони належать старовинного роду. Тепер їм доведеться облетіти весь світ, щоб відшукати 39 ключів, які в кінці приведуть до головного скарбу.

Кожен день нашого життя дає нам нову нагоду. Просто зазвичай ми не користуємося нею.  Ця історія могла трапитись в будь-якому  сучасному місті. Два герої книжки – Джеймс Бовен, вуличний музикант, і Боб, вуличний кіт - були бездомні і самотні, доки не знайшли один одного хмурого березневого вечора в Лондоні і подарували один одному надію на щастя. Книга «Вуличний кіт на ім’я Боб» займає високу сходинку серед найбільш життєствердних творів. Голос надії щиро буде розмовляти з вашим серцем, і воно відгукнеться муркотінням.

Якби книжки дзеркально й неупереджено відображували нашу дійсність, їх, мабуть, мало би хто читав би. Цікавими їх роблять авторський стиль і вигадка. Письменники - найбільші фантазери на світі. Щасливі безвідповідальні люди, яким дозволено вигадувати, так вважає Наріне Абгарян – автор чудової, сонячної книги «Манюня». Ця книга зізнання письменниці в нескінченній любові до рідних, близьких і міста, де вона народилася й виросла. Напрочуд смішна розповідь про дитинство, про дівчаток-підлітків – Наріне і Манюню, про грізну й добру Ба - бабусю Манюні та про їхніх родичів, які постійно потрапляють у кумедні ситуації. «Манюня» - для тих, хто вірить у краще й дивиться в майбутнє з усмішкою.

Кажуть, що в український літературі ніхто так не пише, як Дмитро Кешеля. Роман-колаж «Родаки» єднає багато стихій, історій, доль. Усіх їх тримає на землі мудрість любити життя і виживати. Головний герой Митрик має дивовижно витончену душу. Все його цікавить, усе він вразливо бачить. І чинить так, як розуміє правду. Екзотика краю, унікальність покарбованих вітроломами доль, містичні сили світу, фатальність життя – а над усім невблаганний час.

У цій книжці вибраних поезій немає віршів трагічного і пророчого звучання. Немає тут також і віршів з політичними сюжетами. Тому книга Ліни Костенко «Річка Геракліта» - це книжка-музика, книжка-живопис. Ці вірші зупинили мить, зупинили час, залишили наших рідних по цей бік життя. І до кожної людини, якій нестерпно пережити втрату близьких, дорогами цих віршів повертаються рідні і їй усміхаються.

Щоб порозумітися треба розмовляти. У поетичній збірці «Життя Марії» Сергій Жадан розмовляє про найдорожче, як не втратити любов і людяність. Розмовляє зі своїми й чужими, зі святими і не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, і звісно з нами. Щоб врятувати - якщо не нас, то хоча би наших дітей.

 

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

   

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности