«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Наша бібліотека рада познайомити вас з анонсами наших нових книг і журналів

«Львівська кухня»

Один з найвідоміших істориків у Львові, родовитий галичанин, який історію свого краю знає не лише з книжок, але й на дотик, на  запах і на смак Ігор Лильо, за допомогою головного редактора журналу «Егоїст» Всеволода  Поліщука познайомить вас із деякими цікавими людьми, що залишили слід в історії Львова та стали героями книги «Львівська кухня». А вже ці шановні панове допоможуть вам навчитися готувати чогось такого типово львівського, що  «най би то всьо качка копнула».

Книга новел Людмили Таран «Остання жінка, останній чоловік»

 поєднує в собі іронію й романтизм, таємничо містичне та впізнавано. «Остання жінка…» витворилася з того, що мучило мене, — говорить Людмила Таран про свою книжку. Втрата близької людини… Земна істота перед вічним Небом… Світ дівчини-інваліда… Зустріч із першим коханням у пору зрілості… Але мої тексти — далеко не тільки власний досвід. У певному сенсі ця книжка — сеанс психотерапії. Хотілося б, аби мої читачі віднайшли для себе в цьому томику те, про що він / вона не раз думали. Нагадування про буття серед буднів. Інакше життя просочується крізь пальці…

«Вуличний кіт на ім’я Боб»

Кожен день нашого життя дає нам нову нагоду. Просто зазвичай ми не користуємося нею.  Ця історія могла трапитись в будь-якому  сучасному місті. Два герої книжки – Джеймс Бовен, вуличний музикант, і Боб, вуличний кіт - були бездомні і самотні, доки не знайшли один одного хмурого березневого вечора в Лондоні і подарували один одному надію на щастя. Книга «Вуличний кіт на ім’я Боб» займає високу сходинку серед найбільш життєствердних творів. Голос надії щиро буде розмовляти з вашим серцем, і воно відгукнеться муркотінням.

Манюня

Якби книжки дзеркально й неупереджено відображували нашу дійсність, їх, мабуть, мало би хто читав би. Цікавими їх роблять авторський стиль і вигадка. Письменники - найбільші фантазери на світі. Щасливі безвідповідальні люди, яким дозволено вигадувати, так вважає Наріне Абгарян – автор чудової, сонячної книги «Манюня». Ця книга зізнання письменниці в нескінченній любові до рідних, близьких і міста, де вона народилася й виросла. Напрочуд смішна розповідь про дитинство, про дівчаток-підлітків – Наріне і Манюню, про грізну й добру Ба - бабусю Манюні та про їхніх родичів, які постійно потрапляють у кумедні ситуації. «Манюня» - для тих, хто вірить у краще й дивиться в майбутнє з усмішкою

Роман-колаж «Родаки»

Кажуть, що в український літературі ніхто так не пише, як Дмитро Кешеля. Роман-колаж «Родаки» єднає багато стихій, історій, доль. Усіх їх тримає на землі мудрість любити життя і виживати. Головний герой Митрик має дивовижно витончену душу. Все його цікавить, усе він вразливо бачить. І чинить так, як розуміє правду. Екзотика краю, унікальність покарбованих вітроломами доль, містичні сили світу, фатальність життя – а над усім невблаганний час.

«Річка Геракліта»

У цій книжці вибраних поезій немає віршів трагічного і пророчого звучання. Немає тут також і віршів з політичними сюжетами. Тому книга Ліни Костенко «Річка Геракліта» - це книжка-музика, книжка-живопис. Ці вірші зупинили мить, зупинили час, залишили наших рідних по цей бік життя. І до кожної людини, якій нестерпно пережити втрату близьких, дорогами цих віршів повертаються рідні і їй усміхаються

«Іловайськ»

«Іловайськ» - художній текст, роман, побудований на реальних подіях, у якому серед героїв, що мають реальних прототипів, живуть здійснюють подвиги та помирають вигадані персонажі. Автор просить взяти до уваги, що це не документальна повість, хоча Євген Положій намагався бути максимально точним. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.

«39 ключів»  

«39 ключів» - Міжавторський цикл пригодницьких романів, основоположником якого є Рік Ріордан. У даній серії описуються пригоди чотирнадцятирічної дівчинки Емі і її одинадцятирічного брата Дена. Після смерті їхньої бабусі, молоді Кехілли дізнаються, що вони належать старовинного роду. Тепер їм доведеться облетіти весь світ, щоб відшукати 39 ключів, які в кінці приведуть до головного скарбу.

Люсі-Мод Монтгомері

Ім’я канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері практично невідоме українському читачеві, проте її книжки вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда.   Головна героїня серії книг Енн - це цілком звичайна дитина, така справжня і така приваблива. А інші герої? Вони теж відмінно описані. Так кожен у своєму житті хоч раз зустрічав цікаву місіс Рейчел Лінд або суху і сувору Мариллу! Всі мешканці села описані дуже цікаво і ведуть себе саме так, як і повинні себе вести звичайні люди.Так і у Ені за спиною не махають крила. Вона звичайна дівчинка, яка мріє стати красивою і хоче подобається людям. У книзі багато смішних моментів, але є і дуже зворушливі, драматичні сцени. Впевнена, читати її буде цікаво і дівчаткам і вже дорослим дівчатам!

Хто проти суперкрутих?

Перше кохання, дружба, популярність, цькування  у школі та в соціальних мережах — безсумнівно, книжка «Хто проти суперкрутих»  А. Аудгільд Сульберґ, що нещодавно з’явилася у «Видавництві Старого Лева» в українському перекладі Наталі Іваничук, торкається важливих та актуальних для підлітків тем. Головна героїня повісті — дванадцятирічна Анне Беа, аутсайдерка з 7-А класу, яка от-от кине виклик трійці найкрасивіших , найпопулярніших та найкрутіших дівчат.  Книжка, швидше за все, сподобається багатьом підліткам. Вона сучасна — тут і Джастін Бібер, і Ріана, і Фейсбук, смішна й читається легко та швидко 

"Гості на мітлі"

Казкова повість "Гості на мітлі" Володимира Рутківського вийшла у львівському "Видавництві старого лева". Стара відьма Ядвіга Олізарівна разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, їде у відрядження до рідного села Горобці.  Ця стара, бита всіма вітрами відьма добряче знає, як і чим дозолити людям. Вона володіє даром чарівництва. Це робить її витівки у сто разів небезпечнішими та підступнішими. Від неї немає ніякого спасіння.

 Треба сказати, що у дитинстві на малій батьківщині Ядвіга Олізарівна зазнала багато принижень та образ, бо була самотньою, невродливою, нікому не потрібною дівчиною. А тепер вона разом із диким котярою на зло всім пакостять у рідному селі. Увага і добро можуть розтопити душу будь-якої істоти - навіть такої, яка вже давно в усьому та у всіх зневірилася. І навіть Баби-Яги.

Час розкиданого каміння

Роман «Час розкиданого каміння» Володимира Самойленко занурює читача в минуле, в бурхливі дев’яності. За одну добу наш герой пройде щонайменше два шляхи, які то йдуть паралельно, то перетинаються, а то й розходяться, щоб більше не зійтися. Друзі, однокласники, вороги. Герой ставить собі філософські питання про життя. Тут присутні кумедні сучасні реалії і трагічні події з минулого. Скажені авантюристи, пристрасті, зради. Каміння, каміння, каміння… Чи прийшов його час збирати, чи все ще попереду?..

Вишивання долі

У вишивальниць було і понині зберігається безліч «таємниць», пов’язаних не лише з технікою вишивання, добору нитик, а й із так званим «закриванням» сорочки. Вишивальниця залишала в потаємному місці свій «замочок»- особливий оберіг від чужого ока. Марія Чумаріна у книзі «Вишивання долі» розкриває можливості впливу людини на долю, на здоров’я, благополуччя сім’ї роду. Книга наближена до потреб тих, хто практично займається вишивкою, хто шукає ідей у творенні власного одягу

Лі Куан Ю – харизматичний та суперечливий батько-засновник Сингапуру

Коли в 1965 році крихітне місто-держава Сингапур отримало незалежність, мало людей вірили, що вино довго існуватиме. Та як так сталося, що колишній британський колоніальний порт перетворився на квітучий азійський мегаполіс ? Про це дивовижне перетворення розповідає у своїй книжці Лі Куан Ю – харизматичний та суперечливий батько-засновник Сингапуру. Книга дає можливість зазирнути в його далекоглядне серце, душу й розум.

"Задзеркалля"

Продумані до дрібничок сюжет та композиція "Задзеркалля" Оксани Лущевської  не дають підстав бодай на мить відволіктися від читання, а головні героїні — Діна та Сашка — настільки реалістичні та справжні, що їм одразу ж починаєш співчувати і співпереживати. Перед читачем постає драматична історія про двох дівчат, які з різних причин опинилися в одній лікарняній палаті: Саша із наслідками переохолодження, а Дінка… Дінка не впоралася із навалою проблем і вирішила вкоротити собі віку. До цієї зустрічі вони пройшли короткий шлях від знайомства і дружби до непорозуміння й образ, але кілька спільних днів та переживання за Дінчине життя допоможуть обом перейти кризовий етап і вийти на новий рівень стосунків із собою і світом

«Злочинці з паралельного світу»

Це весела розповідь про не завжди веселі, а часом і страшні пригоди безпритульного хлопчика Хроні, пса Рекса та ще чотирьох героїв — кота Рати, вівчарки Доллі, папуги Фері та хом'яка Хомки. Світ малого Хроні з книги Галини Малик «Злочинці з паралельного світу» складний і жорстокий. Малого сироту-безхатченка оточують так само викинуті з благополучного тихого світу безжурними господарями живі істоти – пси й коти, папуги й хом’яки… Але хто протягне руку допомоги, коли тобі, не приведи Боже, буде зле?!!

Задумайся! Прочитай!

"Сузір’я курки"

Ідея "Сузір’я курки" належить ілюстраторці й письменниці Мар’яні Прохасько, яка стала режисеркою і творцем цілого світу в колажах, магічним чином поєднавши малюнки з фотографіями Олени Субач. Це книжка з фотоколажами - справжні люди зіграли героїв казки. Текст написала письменниця Софія Андрухович, для якої ця книга стала першим досвідом писання для дітей. У "Сузір'ї курки" все навпаки: головна героїня тут – не дівчинка, а старенька бабуся Марія, яка живе високо в горах зі своєю улюбленою куркою Марічкою. Марія не припиняє з широко розплющеними очима дивуватись із цього світу і щодня відкриває для себе щось нове.Заради своїх друзів, дідусів Кулінського і Зелінського, Марія долає власні страхи і вирушає до темного лісу, в якому водяться кабанюки з крученими хвостами, ведмедевзі, які іклами розгризають скелі та інші чудовиська. Це історія про дитинство і старість, про зв’язок між живими істотами і природою, про емпатію і страхи, про бабусю і дівчинку, рись і кота, про курку Марічку і велику зоряну курку Іскру, яка дивиться з небес.

«Мій тато став зіркою»

«Мій тато став зіркою» Галини Кирпи – зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані.   Спостережлива дитина фіксує й намагається збагнути все – і татове занурення в майданне життя, яке забрало весь той час, який вони проводили разом, і першу тривогу від його зникнення, і реакцію мами на звістку про смерть. Поза тим іде її власне відновлення – дівчинка шукає тата у спогадах, у спільних сімейних традиціях, таємницях, інстинктивно намагаючись відтворити цілісність свого внутрішнього світу. Їй це вдається. Але та цілісність – вже інша. Раптова втрата розгортає перед дитиною великий світ, адже тепер він не обмежується її кімнатою, її родиною – це вся країна, разом із небом, у якому тато став зіркою. Дитина намагається налагодити зв’язок із тим світом, де тепер її тато, – і відкриває красу цього світу, де живуть вони з мамою, бабусею. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім не дитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. Але полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою…

«Марічка і Червоний Король»

«Книжка «Марічка і Червоний Король» почалася з мрій, - розповідала письменниця  Марина Рибалко. -  Коли я була маленькою, то уявляла себе такою, як Марічка – рудою допитливою дівчинкою. А коли мені виповнилося двадцять, я згадала про свої дитячі мрії і почала писати книжку про маленьку дівчинку, що потрапляє у неймовірний фантазійний світ... Марічка й не підозрює, що зі світу фантазії буде непросто вибратися, і що на неї чекає небезпека. Зате у дівчинки є хоробрі друзі, які готові пройти чимало випробувань, щоб допомогти Марічці. Наприклад, одного хлопчика у книзі перетворили на кота».

За сюжетом твору, фантастичним світом заволодів Таємничий імператор і ніхто не знає, хто він, але поліція полює на тих, хто не хоче підкоритися його владі. Марічці доведеться розгадати загадку Імператора і побороти його владу.

«Диваки і зануди»

Героїні повісті Ульфа Старка «Диваки і зануди», від якої ведеться оповідь, – дванадцять. Через переїзд до нової школи несподівано сама для себе Симона перетворюється на хлопця. Спершу їй це навіть подобається. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується... Усе заходить далеко, і вибратися тяжче й тяжче. Власне, саме про це й книжка – про нелегкий поворот до себе справжнього. Він стається тоді, коли вже не можеш бути кимось іншим. Бо тоді, відповідно, хтось інший займе твоє власне, неповторне місце. Ця мудрість передана так віртуозно тонко, як і взагалі відчуття краси життя як неповторності миті й тих, хто з тобою поруч у цю мить, і завжди будуть поруч, навіть після смерті. Бо нею життя не обмежується – воно там, де любов.

Кігтик Ковбаско

 «Котя-кицюня, їстоньки хочеш? Киць-киць... Ходи сюди, манюня! Ходи сюди, гарнюня... Киць-киць!» – так і хочеться сказати, дивлячись на такого симпатичного котяру на обкладинці цієї книги. Рудий, вгодований, щей ім’я відповідне – Кігтик Ковбаско.
 А що ж там, під обкладинкою? Пригоди? Чарівництво? Багато чого є під обкладинкою...
Книжка написана  Сергієм Гридіним з гумором, у ній багато пригод, але є й серйозні думки про життя і людей, і котів. Бо для того, щоб повернути собі звичну подобу, головним героям треба багато чого пережити і зрозуміти в собі. А це не так вже й просто. І найважче - не перемогти страхи, а навчитися бути не байдужим до чужого горя.

Книга Саші Кочубей про Андрія Говоруху та його проблеми

Ця книга Саші Кочубей про Андрія Говоруху та його проблеми, що непомітно переходять у пригоди. Всім здається, що життя хлопчика легке й безхмарне, але тільки уявіть, що вас змушують танцювати з Євкою-Жирафою? Це ж майже, як із Ейфелевою вежею! Хотіли б такого вальсу? Еге ж, і Говоруха не схотів. Але хіба його думка цікава вчительці? І як йому тепер відмазуватися від танцю з тою антеною? Попри те, що головним героєм є хлопець, повість сподобається і дівчаткам, бо навіть спокійні сонечка у рожевих сукнях інколи хочуть казитися і, скажімо, відмазатись на день від школи. Тим більше, що у Говорухи є кілька гарних ідей. А також найкраща подруга, яка геть здуріла і стала дружити з Євкою-Жирафою! Тепер оці дівочі теревені будуть супроводжувати Андрія впродовж усієї історії. Жах, та й годі! Ця повість тим дітям, що поки тримаються від книжок якнайдалі.

«Лисичка йде до бібліотеки»

Лоренц Паулі і Катрін Шерер у книзі «Лисичка йде до бібліотеки» розповіли історію про те, як звичайна лисичка випадково потрапила до надзвичайного світу знань. Як це їй вдалося? Вона просто заскочила до бібліотеки. Мерщій за нею! Адже це так цікаво!.. Ця книжка – чудова нагода розпочати розмову з дитиною про бібліотеку, можливо напередодні перших її відвідин. Історія про Лисичку, Мишку і ще Курочку – доволі проста. Але свою роль історія виконує: знайомить юних читачів із таким чарівним місцем, де зібрано багато книг, де все навколо пахне папером і людьми, де “нікого не можна турбувати” і порушувати порядок, де “нічого не може бути твоїм”. Авжеж, бібліотека часто асоціюється із місцем, де панує безліч суворих заборон. Але в цій історії на цьому не акцентується. Бо ж головне, що “тут можна читати книжки”!

«Лис»

 

Про чоловіка незвичайної долі й унікального хисту, який шукає в провінції свої загублені сліди, а знаходить кохання, сенс життя розповідає Мирослав Дочинець у романі «Лис». Тут є все – шляхетний стиль, тонка дотепність, детективна інтрига, романтизм. Подарована долею любовна пригода, ось яке відчуття залишає по собі ця книга.

«Місце для дракона»

Заплющить очі і уявіть собі дракона, доброго травоїдного мрійника та романтика. Дракон, що милується метеликами та пише вірші, він не їсть молодиць і не хоче нікого вбивати. І є лицарі на чолі з володарем королівства - підступні та трусливі. Добро і зло міняються масками-люди стали драконами, а дракон більш людина, ніж самі люди. Чи знайдеться місце драконові-метелику серед інтриг, змов і боротьби за королівство? Прочитавши книгу «Місце для дракона» Юрія Винничука може знайдете відповідь на це питання.

 

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

   

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности