«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Втрачають чи заморожені продукти свої корисні якості?
Безсумнівно, найбільшу користь ми отримуємо зі свіжих продуктів, вирощених по сезону. Але заморожені овочі, фрукти і ягоди поза сезоном - гідна альтернатива свіжим. Особисто я - використовую ці продукти, коли немає доступу до свіжих. Це хороший варіант додати в свій раціон необхідні вітаміни і мінерали, хоч вони там не в такій концентрації, як в свіжих продуктах - проте користь буде.

До того ж, заморозка вважається одним з кращих способів збереження свіжості, зовнішнього вигляду і корисних якостей овочів, фруктів, ягід і т.п. Що кажуть дослідження в цій сфері?

Як показують дослідження, вміст вітаміну С (одного з найбільш нестійких вітамінів) практично не змінюється, разом з тим, що в свіжих продуктах значна його частина втрачається за перші кілька днів зберігання - 47% за 7 днів для вітаміну С в шпинаті.

Більш того, попередньо бланшовані овочі, особливо стручкова квасоля і цукіні, містили навіть більше біодоступних речовин, ніж сирі.

Аналіз змісту вітамінів C, E, B2 і каротину в кукурудзі, моркві, брокколі, шпинаті, стручкової квасолі, горосі, полуниці і голубиці показав, що в порівнянні зі свіжими продуктами:

- вітамін С містився в такому ж або більшій кількості;

- в замороженої брокколі вітаміну В2 виявилося більше, ніж у свіжій; в горосі - менше. В інших овочах і ягодах вітаміну було стільки ж;

- вітаміну Е було стільки ж, скільки в свіжих, за винятком трьох зразків;

- бета-каротин зберігся в повному обсязі в шпинаті і стручкової квасолі, в меншій кількості в порівнянні зі свіжими - в горосі і моркви, і повністю розклався в голубиці, полуниці і кукурудзі.

Але ось що точно допомагає зберегти заморозка, так це різні натуральні сполуки (кверцетин, кемпферол, п-кумаринових кислота, флавоноли, антоціаніни і тп) в малині.

Безсумнівним плюсом заморожених продуктів є те, що їх морозять на піку дозрів і незабаром після збору врожаю. Тому вони зберігають високий вміст вітамінів і антиоксидантів до самого моменту приготування з них їжі.

Підсумок: в заморожених продуктах добре зберігаються антиоксидантні речовини, включаючи вітамін С і флавоноїди. Ці речовини допомагають запобігти різним захворюванням, в тому числі і рак, і благотворно впливають на роботу всього організму.

Тому, сміливо додавайте в свій раціон заморожені овочі, ягоди та овочеві суміші.

Важливо! Вибираючи в магазині заморожені продукти, звертайте увагу на склад - в ньому не повинно бути ніяких Е-шек або ж глютамат, консервантів і тд. Тільки назва натурального продукту дивіться наступний слайд

І, звичайно ж, напівфабрикати (вареники, котлети і тд) - це табу!

І ще один важливий фактор, який впливає на якість заморожених продуктів і збереження в них корисних речовин - це дотримання умов зберігання і перевезення без розморожування / повторного заморожування.

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

   

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности