«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

ІНФОРМУЄ ДПРЧ-45 

Перебуваючи на льоду, потрібно дотримуватися елементарних заходів безпеки.

З появою першого крижаного покрову на річках, ставках і інших водоймах не можна використовувати його для катання і переправ. Молодий лід, на початку свого формування, тонкий, неміцний і не витримує ваги людини, в ньому утворюються повітряні пухирці, що дуже важко помітити при пересуванні по кризі. Забороняється виходити на лід під час потепління, зупинятися біля крутих берегів, виїжджати на лід на лижах чи санчатах, виходити на лід поблизу заводів та підприємств, де є теплі стічні води. Крім того, в місцях замерзання гілок, друз та інших предметів. Лід буває ще слабший, а якщо такі місця запорошив сніг, то ковзаняр або пішохід неминуче потрапляє у воду. Проте, найчастіше цього не враховують і дорослі, і діти. Тому, виходити на кригу дуже небезпечно.

Обдивляючись поверхню водойми можна легко знайти чисте, не запорошене снігом, місце – значить тут була ополонка, що не встигла покритися міцним льодом. На рівному сніговому покриві часто з'являються темні плями, це свідчить про наявність під снігом незміцнілої криги та виступаючої води.

Щоб без усякого ризику можна було знаходитися на льоду, він повинен бути міцним і мати визначену товщину. Безпечним вважається лід: для одного пішохода – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для влаштування ковзанки – не менше 10 – 12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. Риболови – аматори повинні пробивати лунки один від одного на відстані 5 – 6 метрів, не збираючись біля однієї лунки.

При пересуванні по кризі необхідно дотримуватися наступних правил:

- ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги;

- якщо лід почав тріщати, бігти заборонено, необхідно відходити повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду;

- якщо під ногами провалився лід, потрібно, розставивши широко руки, утримуватися на поверхні та спокійно, без різких рухів, намагатися виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшов, і повзти до берега відштовхуючись ногами від льоду;

- енергійні рухи після попадання у воду сприяють найшвидшому настанню охолодження, тому у воді необхідно робити рухи ногами й руками у повільному темпі.

При наданні допомоги людині, що провалилася під лід, до постраждалого необхідно наближатися лежачи, з розкинутими в сторони руками та ногами. Якщо поблизу є дошки, тичини або інші предмети, то їх треба використовувати для надання допомоги. Особа, яка надає допомогу, пересувається до потерпілого на відстані, що дозволяє подати мотузку, пояс або багор. Потім необхідно відповзти назад і поступово витягти потерпілого на міцний лід. Особі,  яка надає допомогу, необхідно обв'язатися мотузкою, попередньо закріпивши її на березі або в лунці твердого льоду. Коли поруч немає предметів для надання допомоги, то два – три чоловіка лягають на лід і ланцюжком пересуваються до потерпілого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає потерпілому ремінь або шарф і т.п.

При наданні долікарської допомоги постраждалому необхідно вжити заходів для його зігрівання. Потерпілого витягають із води, вкутують і швидко доставляють у тепле приміщення, де з нього знімають мокрий одяг, насухо витирають, а потім енергійно розтирають тіло шматком вовняної або сукняної матерії. Якщо потерпілий здатний рухатися, йому пропонують біг на місці 10 – 15 хвилин, а якщо не здатний рухатися, то обкладають його грілками (у першу чергу необхідно зігріти потилицю і шию), або кладуть у ванну з температурою +35°С, поступово підвищуючи її до +42°С. Корисно дати гаряче пиття.  

Якщо ж у потерпілого відсутній подих і, навіть, серцебиття, то до прибуття медичних працівників необхідно починати штучне дихання і закритий масаж серця.

Шановні дорослі! Пильнуйте за своїми дітьми! Забороняйте ігри на водоймах в осінньо-зимовий період. Нагадайте їм правила поведінки на льоду. Коли дитина потрапила у водяну пастку, нехай обов’язково  кличе на допомогу дорослих.

Якщо трапилась біда - звертайтеся до Служби порятунку м. Дружківка за номером «101».

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 Шановні друзі!

 З 25 січня ми почали обслуговування читачів. На жаль, поки ще в режимі карантинних обмежень. Вхід в бібліотечні відділення дозволений тільки при наявності засобів індивідуального захисту. 

 

 

 

 

 

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности