«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Бібліотека-територія ідей. Це наше професійне кредо. Ми маємо натхнення, зустрічаємо однодумців, розробляємо проекти і втілюємо у життя програми для мешканців нашого міста.

Разом з нашими читачами ми спрямовуємо наші зусилля  для того, щоб  умови та послуги бібліотек Дружківки були доступні для всіх.

Андрій Півень ( як він сам про себе сказав при зустрічі - читака і фотографувака)  передав нашій бібліотеці книги від Володимира Вакуленко-К — українського літературного діяча, контрлітератора, письменника, поета, перекладача, лауреата міжнародних та вітчизняних літературних премій. Треба сказати, що Володимир був у нас, в бібліотеці ім. В. Нестайка в 2017 році. Атмосфера зустрічі була дуже теплою, дружньою, веселою. Як можна не посміхатися, коли під авторське виконання віршів уявляєш собі равлика-школярика або страуса, що завітав на новосілля до крота. На згадку про зустріч у бібліотеці ім. В. Нестайка залишилась «Татусева книга»,

з автографом і добрими словами від автора.

Книги, які зараз подарував бібліотеці В. Вакуленко це  казки самого Володимира - «Три засніжені історії ». Перша історія, торкається «дорослих» тем : як розповідати про війну і перегукується  з книгою Р. Романішин та А. Лесіва «Війна, що змініла Рондо».  Одного дня до міста приходить війна, і замість квітів із землі починають рости уламки бомб, що затуляють собою сонце. Друга історія про новорічну ялинку, яка була першою красунею лісу. Сучасність впливає на казкових персонажів і ось у третій історії з’являються король вірусів Ковід, вірусята, Жадібність, вартовий міста Сніговик і  перемога Добра над Злом.

Болюча тема війни розкривається у книзі Віталія Запеки «Цуцик»

В середині кожного з нас живе дитина. Така ж беззахисна і щира, як той Цуцик, від імені якого і йдеться розповіть. Цуценяті з роману зустрічаються різні представники біологічного виду homo sapiens. Як важливо, щоб той Цуцик не втратив віру в людей, в людство. Ця книга про вміння і потребу не зашкарубнути душею, не зачерствіти серцем, не збайдужіти. Зберегти в собі людяність, навіть, або тим більше, - в жорстокі часи. Як жити після того, як наступить довгоочікуваний мир.

В першій половині 2019 р. за сприянням ГО «СоцІнтел» на базі видавництв «Точка» та «Мадрид» (м. Харків) був започаткований проект «Зірки на долонях» щоб створити для дітей з важкими порушеннями зору за принципами універсального дизайну (рельєфно-крапковим шрифтом та звичайним шрифтом для слабозорих) книги. Одну з таких книжок подарункову збірку казок різних авторів «Насипала Зима сніжинок на долоньки»

і подарував нам В.Вакуленко.

Треба сказати, у нас є збірка Т. Шевченка «Дитячий Кобзар» ( подарунок від Дмитра Стуса ), що надрукована рельєфно-крапковим шрифтом. 

Ці  книги започатковують нову сторінку в історії нашої бібліотеки.

 І ще один подарунок від В.Вакуленка, що був ідейним натхненником та координатором проєкту Антологія білоруської поезії «Жыве Беларусь! За нашу і вашу свободу!»

До видання увійшли переклади білоруських авторів українською, кримськотатарською, литовською, їдиш, білоруською, латиською та польською мовами.

Дякуємо Андрію та Володимиру.  Наша спільна робота  письменників, бібліотекарів, читачів та й просто чудових людей сприяє розвитку мешканців Дружківки, допомагає ставати кращими й надихає на реалізацію творчих задумів.

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

   

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности