«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

НЕЗВИЧАЙНИЙ КАЛЕНДАР

  • Попередниками сонцезахисних окулярів можна вважати шматочки копченого скла або кварцу. Вони використовувалися в Китаї починаючи з XII століття, а можливо і раніше. 
  • Історія виникнення сонцезахисних окулярів тягнеться в далекі минулі часи людства. Перші прообрази сонцезахисних окулярів були знайдені ще в гробницях єгипетських фараонів. Вони були зроблені з тонких пластинок дорогоцінних смарагдів, які були вставлені в оправу з бронзи. До захисту очей від яскравого блиску сонця додумалися і народи крайньої Півночі. Вони використовували пов'язки зі шкіри або вироби з кістки з тонкими прорізами для очей. У стародавньому Римі для захисту з очей використовувалися лінзи з смарагдів в оправі з бронзи.
  • Офіційно ж датою народження окулярів від сонця вважається 1752 рік. Першим винахідником сонцезахисних окулярів є вчений Джеймс Еск'ю. Окуляри він сконструював під час експериментів з фарбуванням скла в синій колір шляхом додавання до складу скла оксиду кобальту. Правда, окуляри з синіми скельцями не стали популярними. Було продано всього дві пари.
  • До початку XX століття окуляри виготовлялися вручну за індивідуальними замовленнями. Масовий продаж розпочався у 1929 році. Вперше на ринок з партією фабрично виготовлених сонцезахисних окулярів вийшла фірма Foster Grant, яку заснував американець Сем Фостер. З цього моменту почалася ера сонцезахисних окулярів.
  • Але справжній успіх до сонцезахисних окулярів прийшов в 1937 році, коли компанія Bausch & Lombвиводить на ринок торгову марку Ray-Ban. Перші очки торгової марки - це знамениті «авіатори» з антивідблисківними стеклами.

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

   

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности