«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Що трапилося? – На минулому тижні в приміщенні абонвідділу для дорослих відкрилася кав’ярня.

Особиста кав’ярня для бібліогурманів. Звісно, кав'ярня,- деяке перебільшення, скоріше затишний кавовий куточок, в якому можна безкоштовно пригоститися смачним напоєм, радо приготовленим для вас руками наших колежанок… Керує процесом наша незрівнянна супербібліотекарка Вікторія Ігнатієва. Вона, крім того, що володіє німецькою та французькою і є найулюбленішою педагогинею з цих предметів для наших курсантів, любить каву та вміє її смачно готувати. Всі 100500 рецептів! А хто, скажіть, в наш час не любить каву? – Тільки той у кого тиск, та й то, ми впевнені, й вони час від часу насолоджуються (з муками совісті) чашечкою смачного духовитого напою.

Але, якщо ви думаєте, що можна прийти до нас і так запросто: «Медам, бітте ван кофе, пліз», то ви добряче помиляєтеся. Як розповіла нам сама Вікторія Юріївна: «В бібліотеці є багато клубів з вивчення мов, розвитку по інтересах, але все ж таки ми – бібліотека, тому наша мета, наша мрія, щоб люди читали й не тільки читали, а могли робити це правильно. Дуже часто виходить, що людина просто приходить до нас, бере книгу і йде собі геть. Ми ж хочемо бачити віддачу, прищепити людині любов до книги, до читання. Хоча б з точки зору того, що той, хто читає, буде завжди керувати тими, хто дивиться телевізор… Ми можемо відрекомендувати гарні книги, які можуть допомоги в конкретній ситуації – для цього має бути індивідуальний підхід до кожного нашого клієнта.

Що ми зробили – по перше, трошки переформатували простір бібліотеки, зробили маленьку затишну локацію з відповідним дизайном (він все ще в стадії доопрацювання)… Потім двом нашим активним групам по вивченню німецької мови (Guten Tag und Guten Abend) на вибір запропонували вибрати собі книжку зі списку цікавих книжок прикладного характеру та через тиждень зустрітися за чашкою кави, щоб кожен міг зробити коротеньку презентацію прочитаного,  відповів на питання, подобається книжка чи ні, є сенс її читати, чи краще подивитися турецький серіал…

 Нині багато різного роду інформаційного мотлоху, читати який – гаяти дорогоцінний час, людині треба допомога у виборі. Такі зустрічі, де кожен в теплій атмосфері за чашечкою кави або чаю неформально може запропонувати обговорити книгу чи щось наболіле, на наш погляд, мають перспективу та користь для людей, в тому числі й в цьому питанні.»

Перша експериментальна спроба й відбулася на минулому тижні. Як розповіла Вікторія Юріївна, все вийшло гарно. Особливо вдалими виявилися три презентації, в тому числі про правильне харчування (джерело – Вадим Зеланд: «Трансферінг реальності») Люди завелися й готові були сидіти за столом до пізньої ночі, поки не закінчився «порох у порохівниці», тобто кава в кавоварці…

Василь Рамішвілі

 

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

   

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности