«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

ЩЕПЛЕННЯ

Ситуація з пандемією розвивається надзвичайно швидко.

Не встигло людство трошки перевести дух, вивчити інфекцію, її особливості, напрацювати методологію лікування, дочекатися, нарешті, появлення вакцин та приступити до масового щеплення…

Як у світі народилася друга проблема – дуже агресивний, так званий індійський штам коронавірусу «Дельта» - більш заразний, більш небезпечний, більш підступний…

Лютує він безпосередньо в Індії, в Російській Федерації, вже відмічені факти його появлення в Європі та Україні. Динаміка захворюваності така, що вже в серпні та восени, як відмічають науковці, близько 90% захворюваності на грип, ковід, інші респіраторні захворювання будуть приходитися на «дельту». Тобто нова пандемія неминуча.

Ворога треба знати в обличчя, знати його звички та напрацювати нові рекомендації для боротьби з заразою в умовах діяльності бібліотечних підрозділів. Для цього в «Лесі» в четвер, 15 липня, відбулося зібрання працівників, на якому були заслухані всі ці питання.

По-перше, бібліотекарі трошки більше дізналися про новий штам коронавірусу «Дельта», його структуру, по-друге, обговорили шляхи профілактики. На сьогодні, про що наполегливо говорять вчені, крім вакцинації, інших дієвих способів протистояти росту захворюваності нема.

Головний лікар-інфекціоніст України Ігор Кузин каже, що в нашій країні кожен новий день в прогресії приносить все більше й більше хворих на «Дельту». Особливістю нового коронавірусу є надзвичайна заразність в порівняні з китайським штамом, його репродуктивно число вже вище 6 – це означає гарантоване зараження при контакті в приміщенні всіх людей хто там находився разом з хворим. Підступність індійського штаму коронавірусу полягає ще й в перебігу хвороби. На перших порах, протягом 4-5 днів від інфікування у хворих спостерігалися симптоми нежиті, болі в горлі, невеличка температура в межах 37 градусів з невеликим, можуть бути ознаки харчового отруєння – болі в кишківнику, діарея, нудота. Тобто, людина може думати про все що завгодно, тільки не про ковід… А потім різко – запалення легенів зі всіма наслідками. На жаль, хвороба протікає тяжче, ніж від звичайного вірусу, чисельність смертельних випадків приблизно на третину вище…

Питання друге. Чи можуть відчувати себе захищеними від «Дельти» люди що вже перехворіли на коронавірус ? Вчені кажуть що ні – новий штам організмом людини буде сприйматися як нова загроза, з якою він до того ніколи не зустрічався. Хоча є маленький плюсик, пов'язаний з перехресним імунітетом – коли людина вже перехворіла та вакцинована. Тоді, згідно зі словами вчених – медиків, є певна ймовірність того, що захворюваність буде проходити легше, ніж у тих, хто не щеплений. Тому, науковці впевнені, альтернатива вакцинації тільки одна – лікарняне ліжко з неясним підсумком… До того ж новий штам коронавірусу однаково небезпечний як для осіб похилого віку, так і для молоді – захворюваність тече тяжче з негативними наслідками для легенів, нервової системи, серцево-судинної системи.

Питання трете. Чим вакцинуватися? В нашій країні проводиться вакцинація декількома препаратами, які були схвалені ВОЗ: BIONTech Pfizer, Oxford/Astra Zeneca, Sinovac. Дві перші зроблені на базі генних технологій, китайська Сіновак – традиційно – на основі вбитого вірусу… Щодо ефективності – оскільки справа йде про великі гроші - об'єктивної інформації ніде нема, є тільки реклама (прихована реклама) та навпаки – антиреклама (інформаційні атаки зі звинуваченнями в побічних наслідках та малою ефективністю вакцин). На нашу думку, треба щеплюватися тим що є! Негайно! Тому що «Дельта» на порозі! Кожна вакцина, неважливо хто виробник – це бар’єр для інфекції! В Дружківці нині активно іде вакцинація Пфайзером. Зв'язуйтеся зі своїм сімейним лікарем, записуйтеся у чергу. Це можна зробити й в додатку «Дія», але досвід каже, що через лікаря виходить швидше.

В бібліотеці вакцинована майже третина працівників, деякі примудрилися отримати вже повний курс - два уколи… Будемо  прискорюватися. 

Васілій Рамішвілі  

ВІДЕОВЕРСІЯ ПУБЛІКАЦІЇ ТУТ НАТИСНІТЬ НА КАРТИНКУ 

   

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

   

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности