«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Відмітила натхненно, весело, з вогником. Кожен День народження міста відбувається по різному. Ось і в цьому році, при схожості базових концепцій, День народження міста вийшов зовсім не схожім на інші.

Мабуть, тому, що за плечима (без малого) майже чверть тисячоліття. 240 років – це вам не галявину перейти (як мінімум 10 поколінь мешканців). Хоча, ми впевнені, що люди в цих благодатних місцях жили з глибокої давнини. Чому яскраво свідчать підсумки розкопок скіфських поховань, що проводилися в нашій місцевості… Жили, полювали, пасли скот, займалися землеробством, торгівлею, звісно, улюбленою справою – війною (без її, чомусь, ніяк не можуть). За легендою десь тут козачим сотником Дружком з товаришами була заснована вартова застава, яка і стала місцем народження населеного пункту. Легенда легендою, але виходячи з того, що в минулі роки річки були чимось на кшталт автобанів, особливо зимою, а близько від нас у Бахмуті йшло добування солі (високо коштовний стратегічний продукт того часу), а з південного заходу мала місце постійна небезпека від татарських набігів – легенда цілком імовірно мала справжню історичну основу. Військова козача застава на тактично важливому місці злиття двох рік – це логічно.

З XIX століття почався промисловий розвиток міста. Цукровий завод, металургійний, сталеплавильний комплекс, механообробні потужності – так наше місто ввійшло в історію як центр гірничого машинобудування, металевого виробництва, порцеляну, видобутку глини та піску, випуску газових печей, знаменитої дружківської халви, самого файного в окрузі лимонаду та хліба, будівельної цегли та вогнетривких виробів, високотехнологічного електрообладнання для числових машин… Функціонували в Дружківці декілька відомих будівельних управлінь… Нині, попри всі труднощі та негаразди минулих років наше місто все ж такі частково зберегло свій промисловий потенціал та має перспективу розвитку…

В цьому році святкові заходи пройшли на капітально відремонтованій головній площі міста. З 16.00 почали роботу ігрові майданчики, аматори, фотозони, атракціони, а атмосфера потихеньку почала наповнятися смачним запахом шашликів, плову, люля-кебабів та іншої їжі…

На повну потужність працювали паланки дружківських бібліотек – діти та їхні батьки мали можливість разом з нашими працівниками створити різноманітні вироби, прикраси, зіграти в різні цікаві ігри. Також в польових умовах проводили бібліотекарі урочисту процедуру коронування королів та маленьких принцес! Майже пів Дружківки ходили по площі в справжніх яскравих коронах власного виробництва!

З 18 години почалася офіційна програма. Зі святом дружківчан поздоровили народні депутати ВР України Валерій Гнатенко, Наталя Королевська, Володимир Мороз, міський голова Володимир Григоренко, заступник голови КРДА Юрій Люлька.

Згідно з традицією, в день міста, вшановують людей  досягненнями яких ми пишаємось. В цьому році почесними грамотами та цінними призами від народного депутата були нагороджені багатодітні батьки Матченко Аліна та Іван, Темербек Ірина та Андрій; наші видатні юні спортсмені Дар’я Чернишова та Ілля Кучма (тренер Сергій Федоренко).

Почесною відзнакою «За заслуги перед містом» II ступеня був нагороджений директор підприємства «Контакт» Василій Мазурін, а  його колеги - працівники підприємства отримали Почесні грамоти міської ради.

Нагрудним знаком «Кращій працівник освіти» була нагороджена керівник народного вокального ансамблю «Червона калина» Валентина Ланевська. Особа пошана нашим лікарям, що стали в перші ряди протидії смертельно небезпечної коронавірусної інфекції – почесні нагрудні знаки «Кращій працівник охорони здоров’я» міста під гарячі оплески присутніх отримали головний лікар МКЛ№1 Максим Бандура; завідувач терапевтичного відділення ЦМКЛ, лікар-кардіолог Юрій Манжар, лікар-невропатолог ЦМКЛ Тетяна Кутненко. Отримали відзнаки кращих працівників комунальної сфери працівники КП «Спектр» Ганнич Андрій, Давидов Василь, Ласлов Юрій.

Грамотами виконкому міської ради була відмічена наполеглива праця завідувачки д/с №35 Юлії Бочорішвілі, лікаря-терапевта ЦМКЛ Юрія Білбаса, головного бухгалтера ЦМКЛ Лариси Черепанової, заступника директора Центра зайнятості Наталі Грідчіної, провідного спеціаліста відділу ЦЗ Юлії Волино, працівників правоохоронних органів: капітана поліції Сергія Куріна, капітана поліції Анатолія Сухова, ст. лейтенанта поліції Костянтина Кулінича.

Подяками виконкому міської ради були відзначені зусилля директора школи №14 Наталі Вовкотруб, ФОП Костянтина Гончарука, заступника директора ТОВ «МЕВС-комп’ютер» Владислава Дубового, ст. диспетчера РЕМ Костянтина Груздова.

Були підбиті підсумки змагання на кращій екодвір, перемогу отримали: вул. Ростовська мкр. Молоково – ІІІ місце, ІІ місце – вул.Чайковського, 10, І місце – двір по Космонавтів,58, – всі переможці отримали сертифікати на дитячі ігрові майданчики.

Дуже приємною частиною свята стало вручення подарунків від компанії «ВЕСКО» - комп’ютерного комплексу ранньої діагностики хвороби органів дихання медицині міста, медобладнання та дидактичні ігри для дітей з вадами мови (д/с «Теремок»). Подарунки для творчої роботи цього дня отримав і молодий перспективний колектив Дружківського радіо.

Назавжди запам’ятається цей день двом нашим видатним землякам - майстрам спорту України міжнародного класу Дар’ї Русаненко та Костянтину Мусієнко – молодій сім’ї гаряче аплодувало все наше місто, дякуючи за спортивні успіхи та вітаючи з весіллям! А, без сумніву, самим зворушливим моментом свята став ліричний танець молодих на сцені, який вони подарували всім дружківчанам!

Особлива  подяка нашим юним артистам з ансамблів «Доміно», центру танцю «Грація», колективу «Браво», виконавцям мистецької школи, а також, професіоналам вітчизняної естради «Позитив бенд», дівчаткам з «Селфі» та, звісно, “KASS-project” за чудову атмосферу свята на сцені.

Рівно у половині десятого в вечірнє небо Дружківки зметнувся святковий салют, подарував ще декілька яскравих моментів до дня народження міста!

Велика подяка працівникам правоохоронних органів, що контролювали ситуацію упродовж всього свята, комунальним службам, які швидко зранку ліквідували сумні наслідки народного гуляння та всім причетним до організації та проведення свята. Бо, як кажуть, у кого голова у квитах, а у когось «філе» в милі…

А завершити хочемо нашу статтю, присвячену Дню народження міста, віршами відомої дружківської поетеси Надії Романенко:

РІДНОМУ МІСТУ

(до 240 - річчя)

Замало, друзі про любов до міста -

Слів, образів, яскравих порівнянь.

Пишатися замало гарним змістом

Есе, віршів, пісень, оповідань.

Діла робити треба добрі, щирі,

Історії цеглинки берегти,

За рідну землю, у жорстокім вирі,

Без сумніву і страху полягти.

Бо рідне місто - це твоя колиска,

Твоя родина, друзі, вчителі,

Кохання першого криниця чиста,

Мрій корабель, що заблукав в імлі...

Старенькі вулички, нові проспекти,

Все зв'язується часу мотузком.

І горе у чужій землі померти,

І щастя в рідній прорости, хоч колоском... 

Краще не скажеш…

Василь Рамішвілі

Пропонуємо маленьку фотогалерею (багато, дуже багато цікавих фото вже тут:https://youtu.be/ZAWHHP7qrX0, відео тут:https://youtu.be/JeGKzlYGQhc )

 

 

 

 

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

24 вересня об 11 годині Дружківський історико-художній музей запрошує на відкриття виставки народного мистецтва "Пам`ять на життя". Виставка діятиме з 24.09.2021 - 14.10.2021. Нагадуємо, що музей працює з 10-00 до 17-30, крім суботи та неділі. Вхід - безплатний. 

  

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности