«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Я б навіть казав, війни. Запеклої… Кожен за себе, всі проти всіх…

Такими були правила відкритого міського турніру з шахів, що відбувся на базі «Лесі Українки» минулої суботи, 9 жовтня.

Здавалося б, яке відношення має стародавнє мистецтво війни, гімнастика для мозку, неолімпійський вид спорту, захоплива азартна гра до храму високої культури – бібліотеки? Виявляється, пряме – всі учасники турніру та вболівальники чудово розмістилися у двох залах (білій та червоній) бібліотечного комплексу… А взагалі то в Дружківці спорт та культура успішно йдуть пліч-о-пліч, наприклад, в нашій бібліотеці вже три роки працює спортивно-оздоровчий клуб «Здоров’я», бачили б ви, як дівчата навчилися робити розтяжку! Шахи, як інтелектуальна воєнна гра, що чудово тренує та «розтягує м’язи мозку», має шану в стінах бібліотеки: широку добірку навчальної, популярної літератури про шахи та великих гросмейстерів... Навіть є велика дошка з фігурами в юнацькому абонементі – час від часу на базі відділення та молодіжного майданчика «ЛесяХаб» у нас проводилися шахові змагання.

Глибокі шахові традиції в нашому місті існували з сивої давнини – ще за радянські часи в Дружківці працював великий шаховий гурток на базі палацу культури машзаводу, потім – за часи незалежності – декілька років – міський шаховий клуб, під нього була відведена ціла окрема споруда. Час плине, все змінюється, нині на місті клубу – чергова торгова точка, але зусиллями ентузіастів, таких зокрема як Григорій Павлович Тарасенко, позиції ради ветеранів міста та його голови – Леоніда Йосиповича Захватова, відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму шахи у місті живуть та розвиваються. Минулого року був проведений масштабний турнір, в цьому році – вже два, присвячених 240-річчю Дружківки та Дню визволення міста (перший було проведено 27 травня).

На жаль, зараз шахи в громадському житті уступають свої позиції усілякого роду «Танчикам», «Варгеймам», «Тоталварам», «Ворлдшипам» та, страшно казати, «Косинкам» з «Саперами»… Але в нашому місті знайшлося понад трьох десятків відданих шанувальників гри, що прийшли на турнір попри надзвичайно цікавого видовища – кубка Донбасу з мотокросу, який проходив в цю суботу біля нашого міста. Всі учасники були поділені на дві підгрупи – зелену та червону. В підгрупах пройшли змагання за коловою системою, у фіналі теж по колу зустрілися три переможці з кожної підгрупи. Активну участь в цьому турнірі також взяла й міська молодь.

Залишається сказати, що змагання були проведені з ініціативи міської ради ветеранів, за підтримки відділу культури, Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», навчальних закладів міста та звісно, бібліотекарів.

Шахи - це круто! А круте відео буде згодом. Вітаємо переможців: Івана Годунова (перше місто), Олександра Горбачова, Сергія Бреєва!  Серед молоді: Іллю Гаранова(1), Михаїла Руднєва(2), Валентина Савельєва та Марка Леонтьєва(3)! 

P/S. ВІДЕО ВЖЕ ТУТ, ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ: https://youtu.be/AjRpinpCYQU 

Фіналісти конкурсу

Переможці конкурсу.

   

          ©Василь Рамішвілі, 2021

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

  

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности