«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Від коронавирусу ліків і вакцини поки немає, але в наших силах зміцнити імунітет і допомогти організму стати сильніше.

З давніх-давен людина відчувала свій нерозривний зв'язок з природою. Він не тільки отримував задоволення, вдихаючи запах листя та аромат квітів, а й відчував при цьому приплив бадьорості та сил. З давніх-давен люди знали, що багато рослин здатні зцілювати, і зверталися до них за допомогою.
Листя хлорофітуму мають здатність поглинати токсичні речовини, що виділяються синтетичними оздоблювальними матеріалами, а також містяться в продуктах згоряння газу - формальдегіди, сірчані й азотні сполуки. Тому ця рослина буде дуже доречною на кухні з газовою плитою, в житловій кімнаті. Здатністю до поглинання формальдегіду та інших отруйних речовин володіють також  спатіфілліум, драцена, хамедорея.

 Хамедорея (Chamaedorea) особливо рекомендована для будинків, розташованих поблизу шосейних доріг, оскільки вона нейтралізує випаровування шкідливих речовин, що містяться у вихлопних газах - бензолу, трихлоретилену.


Таку ж функцію виконує і фікус (Ficus). Крім насичення повітря киснем, зволоження й очищення від токсинів, він виділяє фітонциди, що пригнічують життєдіяльність мікроорганізмів. Глянець його листя затримує багато пилу, а при митті або протирання листя пил легко видаляється. Оскільки кисень фікус виробляє в денний час, а поглинає - вночі, то ставити горщик з цією рослиною в спальню, а тим більше, в дитячу, не рекомендується. Ідеальне місце проживання його - кухня або кімнати з вікнами, що виходять на промзону або автостраду.


Невибагливу рослину сансевієрія (Sansevieria), яку в народі називають «тещин язик» або «зміїна шкіра», по праву можна вважати генератором кисню. Сансевієрія допомагає людському організму адаптуватися до умов, що змінилися, підвищуючи його імунітет. Тим самим вона вберігає від застуди, знижує шкідливий вплив перепадів атмосферного тиску, температури та вологості повітря. Захищає вона і від токсинів, що виділяються синтетикою і лінолеумом.


Герань (Pelargonium), або пеларгонія, виконує функцію «домашнього лікаря» при функціональних розладах нервової системи. Аромат герані знімає нервову напругу, допомагає при безсонні, неврозах, стресах, а також при онкології. Речовина гераниол, яку виділяє пеларгонія, має антивірусну й антибактеріальну дію, вбиває віруси, стафілококів і стрептококів. А ще пеларгонія нібито «висмоктує» чадний газ і вогкість, відлякує мух, освіжає застояне повітря. Тому, крім спальні, вона добре підходить для кухні.

Не тільки плодами цінний лимон (Citrus, Limon), що вирощується в приміщенні. Його листя, які є джерелом 85 цілющих речовин, стерилізують повітря. У кімнаті, де росте лимон, перестають розмножуватися хвороботворні організми. Ефірна олія листя лимона, апельсина, грейпфрута, мураії, помаранчу та інших цитрусових здатні знижувати підвищений артеріальний тиск, надавати відчуття бадьорості й покращувати загальний стан, підвищувати мозкову активність.Всім відоме алое (Aloe) серед багатьох народів славиться своїми цілющими властивостями - антибактеріальними, протизапальними, жовчогінними, ранозагоювальними,  як засіб від опіку. А ще його сік сприяє поліпшенню апетиту,  нормалізації травлення, підвищенню захисних функцій організму, прискоренню відновних процесів при пошкодженні тканин. Кисень рослина виділяє по ночах, тому алое саме місце в спальні.

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности