«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Рятувальники б’ють на сполох: кількість пожеж у природних екосистемах невпинно зростає 

Не зважаючи на заходи, які вживаються фахівцями Служби порятунку, кількість пожеж на відкритих територіях  пов’язаних з горінням сухостою, сміття та очерету на території населених пунктів Дружківської міської ради не може не лякати. У порівнянні з минулим роком, їхня кількість збільшилась майже у 3 рази!! Причинами даних пожеж є: не дотримання громадянами заходів пожежної безпеки під час відпочинку; спалювання сухої рослинності і сміття поблизу житлових будинків і на території.

Слід зауважити за останні роки пожежі сухої рослинності, через цілий ряд причин, почастішали і набули характеру стихійного лиха. Практично всі трав'яні пожежі тісно пов’язані з так званим «людським фактором», тобто відбуваються з вини людини. Горіння трав’яного настилу часто призводить до ушкодження різних об'єктів – житлових будинків, господарських будівель, інженерних комунікацій, ліній електропередач і зв'язку. Щорічно в Україні внаслідок даних пожеж гинуть і отримують травми люди, згорають десятки будівель і споруд, приклад тому пожежа на Житомирщині, яка яскраво демонструє, що просте спалювання трави може стати причиною знищення вогняною стихією цілого села.Саме тому нагадуємо основні правила пожежної безпеки у природних екосистемах:

  • не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння;
  • організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;
  •  не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;
  • очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
  • не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища
  •  при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища;
  • залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
  • проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо правил пожежної безпеки.

Слід нагадати, що чинним законодавством передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та за спалювання рослинності, а інколи й кримінальна відповідальність.

Так,13 квіт­ня Вер­ховна Ра­да ух­ва­ли­ла за­кон, який по­си­лює від­по­ві­даль­ність за спа­лю­ван­ня су­хої тра­ви, відповідно до якого передбачено:  

мак­си­маль­ний штраф за під­па­ли рос­линнос­ті нав­ко­ло на­се­ле­них пун­ктів, вздовж за­ліз­ниць, а та­кож стер­ні, су­хих ди­ко­рос­ту­чих трав сяг­нув 153 000 гри­вень. За ви­па­лю­ван­ня тра­ви на зем­лях сіль­ко­гос­по­дарсь­ко­го приз­на­чен­ня те­пер на­віть мо­жуть по­ка­ра­ти об­ме­жен­ням во­лі на строк від двох до п’яти ро­ків.

за по­ру­шен­ня по­жеж­ної без­пе­ки в лі­сах гро­ма­дя­нам до­ве­деть­ся зап­ла­ти­ти від 1 530 грн до 4 590 грн, а по­са­до­вим осо­бам — від 4 590 грн до 15 300 грн.

за самовільне випалювання рослинності або її залишків – від 3060 грн до 21 420 грн.

за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 6120 грн до 30 600 грн

За­кон уже на­був чин­ності. Тож слід зай­вий раз по­ду­ма­ти пе­ред тим, як зав­да­ва­ти шко­ди при­ро­ді.

Будьте пильними, неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки в природних екосистемах, адже це обов’язок кожного члена суспільства!

Начальник сектора ЗЗзПНС у м. Дружківці

ЦЗД Головного управління ДСНС України у Донецькій області

Віталій Грищенко

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности