«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Історія Дня солідарності трудящих починається в 1886 році, коли в США проходили масові демонстрації з вимогою встановити восьмигодинний робочий день (в ті часи тривалість робочого дня іноді досягала 15−20 годин). Центром протестів стало місто Чикаго, а протестувальників було близько 500 тисяч.

1 травня 1886 року до протестів чиказьких робітників приєдналися робітники Нью-Йорка, Балтімора, Вашингтона, Мілуокі, Цинциннаті, Піттсбурга, Детройта й інших міст. Однак роботодавці та представники влади розігнали мітингувальників.
Під час протестів, які почалися через кілька днів після розгону, загинули сім і постраждали 50 поліцейських — невідомий кинув бомбу в їхні ряди. Після цього поліція відкрила вогонь, вбивши чотирьох протестувальників. Були заарештовані анархісти, які очолювали робітничий рух Чикаго. Вісьмох із них засудили до повішення, але трьом замінили цей вирок на 15 років каторги.


У 1888 році з'їзд Американської федерації праці оголосив 1 травня Днем загальнонаціональної боротьби за права робітників. А ще через рік в Парижі на конгресі II Інтернаціоналу після доповіді американських делегатів було прийняте рішення в пам’ять про травневі події в Чикаго проводити 1 травня інтернаціональну демонстрацію робітників з вимогою скорочення робочого дня до восьми годин.


У 1890 році Міжнародний день трудящих вперше відзначили масовими мітингами, демонстраціями і страйками в багатьох містах світу. Серед інших міст вперше відзначили цей день і у Львові: біля міської ратуші на площі Ринок зібралося близько 4 тисяч українських, польських та єврейських робітників.
У Радянському Союзі 1 травня перетворилося на офіційне державне свято. У цей день проходили масові демонстрації, в яких повинні були брати участь всі громадяни країни.
Виключення не було зроблене навіть у 1986 році в Києві - на п’ятий день після Чорнобильської катастрофи.1 травня робітники виходили на демонстрації і паради, а наступного дня відпочивали від гасел і речівок на природі - на так званих маївках — вилазках із сім'ями та колективом до лісу або парку.
У дореволюційній Росії маївки були нелегальними і переслідувалися царською поліцією. В СРСР легалізували цю традицію і зробили 2 травня також вихідним. Після розпаду СРСР 2 травня залишалося вихідним в Україні до 2017 року (з пропозицією скасувати вихідний другого травня виступив Андрій Парубій - спікер тодішнього парламенту. До речі, хотіли скасувати і 1 травня, - з цією пропозицією виступив Володимир В'ятрович, голова УІНП). Але в країні традиція маївок збереглася — 1 і 2 травня багато хто вибирається на природу — травневі свята традиційно відкривали сезон шашликів.
Однак цього року у зв’язку з пандемією коронавірусу і карантином відвідування парків і зон відпочинку в лісах все ще заборонене.
У сільській місцевості України тривалі вихідні на травневі свята часто проводять на городі - у ці дні приходить час для посадки багатьох культур. Так, на початку травня сільські жителі та дачники часто садять картоплю — це один з найбільш трудомістких видів городніх робіт.

ЗІ СВЯТОМ, СПІВВІТЧИЗНИКИ!

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности