«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Дружківська міська організація Товариства Червоного Хреста України на теренах нашого міста працює вже понад 20 років. Треба казати, що їй завжди було чим займатися, бо, як не прикро, у нашому місті досить багато населення мешкало (та мешкає досі), яке постійно потребує допомоги. Безхатьки, одинаки-ветерани, хворі, діти з багатодітних, неблагополучних сімей, самі ці сім’ї...

Але все це було майже квіточками у порівнянні з тим, що звалилося на плечі волонтерів у 2014 році. Це дуже боляче згадувати, тому що прийшлося безпосередньо зіткнутися з такою концентрацією людського болю, трагедій та сліз, що, як потім ділилися зі мною деякі волонтери: “Ми думали, що серце не витримає”.


З тих часів пройшло 6 років, шість довгих років, протягом яких тривала й триває війна на території нашої країни. І всі ці роки міська організація Товариства Червоного Хреста України була поряд з мешканцями Дружківки, поряд з великою кількістю біженців, вимушених переселенців, поряд зі всіма, хто потребував допомоги. А в лави волонтерів Товариства влилися переселенці — люди, які на собі випробували всю гіркоту наслідків збройного конфлікту та не змогли залишитися осторонь від проблем своїх земляків.
З лютого 2020 року Дружківську міську організацію Товариства Червоного Хреста України очолила Олена Скрібцова, яка з 2013 року була волонтером Червоного Хреста.


Завдяки допомозі благодійниким та спільним зусиллям працівників та волонтерів Дружківська міська організація Товариства Червоного Хреста України налагодила пошив масок (було надано приладдя та витратні матеріали) та організувала їхню роздачу соціально незахищеним категоріям громадян. Крім того, волонтери Червоного Хреста активно приймали участь в питаннях популяризації інформації про профілактику, інфікування та поширення коронавірусу. Проводили різноманітні благодійні акції, інформаційні сесії, допомогали соціальним службам та літнім людям в питаннях доставки продуктових наборів. Важливим напрямом діяльності організації є надання психо-соціальної підтримки населенню.
Збройні конфлікти і стихійні лиха завдають значних бід. Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес та хвилювання. Ось тут допомога волонтерів вкрай необхідна. Наші волонтери щоденно піклування про своїх підопічних- людей похилого віку.


Одним із прикладів є спілкування волонтера з підопічною – ветераном дружківської медицини. Тетяна Іванівна - одна з тих людей повоєнного покоління, які для себе нічого не просять, навпаки самі готові все віддати. Їй зараз особливо важко — накопичилися досить серйозні проблеми зі здоров’ям, але вона тримається та не втрачає почуття гумору — м'якого, інтелігентного, який іде з глибини її натури. Дуже зрадівши гостям, Тетяна Іванівна розповіла про своє життя, про свого батька — ветерана Вітчизняної Війни, кавалера двох орденів “Слави” Івана Михайловича Курганова. Він був призваний в червні 41-го, пройшов 2 війни — ще й з японцями встиг повоювати. Але це окрема захоплююча історія про мужність та волю до Перемоги радянських воїнів. Ми вам її розповімо трошки пізніше.

Підопічна отримала пакунок з продуктами, засобами дезінфекції, гігієни, а також маски. Та більш за все вона цінує те тепло, яке відчуває від молодих людей, які знаходять час для теплих та душевних розмов, хоча самим їм прийшлось не легко. По дорозі до домівки Тетяни Іванівни розговорилися з волонтерами — Евгеном Курійом та його подругою Оксаною Кононихіною — вони обидва переселені(він з Донецька, вона - з Горлівки) — у Дружківці зі злощасного 14 року: “В лави волонтерів стали, тому що не могли по іншому — багато бачили. Нам допомогли — ми допомагаємо... А як по іншому?” Це теж окрема історія, яку ми постараємося до вас, шановні читачі нашого сайту, згодом донести.


А закінчили цей насичений день волонтери ще однією акцією — масовою роздачею самотужки зроблених захисних масок. Вийшли на вулицю Машинобудівників, пройшлися по центральній площі, потім уздовж вулиці Соборної — кожному, хто просив безкоштовно давали маску, в першу чергу, звичайно, людям пільгових категорій — дітям, ветеранам, людям з інвалідністю, а також прикладну літературу з рекомендаціями щодо профілактики зараження на “Ковід-19”. Було роздано 200 масок. Як розповіла нам Олена Анатоліївна, це вже третя подібна акція.


Працівники бібліотеки вітають своїх друзів волонтерів Червоного Хреста зі святами — Всесвітнім Днем Червоного Хреста й Червоного Півмісяця, Днем Перемоги та бажають всього найкращого! Дякуємо Вам за вашу натхненну працю!

 

 

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности