«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Бібліотека-філія №1 ім. Антона Чехова в дружківській бібліотечній системі має статус найбільш серйозного підрозділу. Так склалося.

По-перше, тому, що була вона відкрита аж у 1955 році (зараз у неї ювілей 75-річчя) у робочому клубі Торецького селища. По-друге – крім художньої літератури та періодики, вона спеціалізувалася на обслуговуванні учнівської молоді, студентів, спеціалістів, інженерно-технічних, менеджерських кадрів підприємств, установ, організацій міста. Тому її книжковий фонд мав багато спеціальної та спеціалізованої літератури – довідників, підручників, навчальних посібників. А бажаними та дуже частими гостями бібліотеки були представники дружківської технічної інтелігенції. В читальному залі бібліотеки, як кажуть, яблуку не було де впасти – практично всі часи роботи в закладі товклося багато народу: хтось писав реферати, хтось готував дипломи, хтось підвищував рівень освіти. Уявляєте собі кваліфікацію тодішньої звичайної бібліотекарки? Вони, крім проблематики щось на кшталт: чим відрізняється творчість раннього Шевченка від Шевченка пізнього,- легко розбиралися також у таких питаннях як політекономія, історія, фізика, хімія, металознавство… Розуміли що таке координатно-розточний верстат з ЧПУ, допуски, присадки, режими різання металів… Чим, наприклад, Сталь 45 відрізняється від 40Х12 та могли запросто видати грамотну пораду навіть заводському інженерові…

Весь дизайн зроблено своїми руками

У 1989 році бібліотека переїхала до нинішньої адреси. Інтенсив від цього тільки виріс. Більше міста, більше літератури, більше відвідувачів, більше праці! Дівчата «літали», як ластівки… Судіть самі: машинобудівний завод – більш як 12 тисяч працюючих (в кращі роки до 14 тисяч), десь у районі 4 тисяч – завод металевих виробів, до півтори тисячі – завод газової апаратури, близько 2 тисяч – порцеляновий завод, до 500 – завод «РЕМСЧЕТМАШ» - випускав електроніку, а ще були Веселовський рудник, Рудоуправління, декілька потужних будівельних управлінь… А ще – 2 технікуми, студенти яких ходили у Чеховку як додому – регулярно… А ще просто мешканці міста, що відвідували філію тому що зручно поруч, тому що є література на всі смаки (одних періодичних видань бібліотека виписувала собі понад 100 найменувань), тому що тут гарні, люб’язні, красиві, розумні дівчата… Словом, країна тоді була читаючою.

Згодом становище змінилося – стало багато телевізійних розважальних програм, мильних опер, потім додався Інтернет та політика деіндустріалізації країни, потім молодь стала активно тікати з міста – кількість відвідувачів міських бібліотек пішла на скорочення.

Вихід з ситуації в Чеховці побачили такий, як і в Лесі – переформатувати роботу в напрямку розвитку клубів по інтересах, впровадженні корисних навчальних програм, взаємоспілкування, громадської активності. Потрошку почало виходити, до того ж виходити непогано – люди пішли…

Як розповіла нам завідувачка філії Галина Зуб, на базі бібліотеки створено 5 клубів (з них 3 для молоді, 2 – для молоді більш поважних років), кружок з вивчення української мови – «Мовознавець» та, навіть, ціла школа комп’ютерної грамотності для людей похилого віку.

Галина Зуб

Один з наших популярних клубів, - продовжує Галина,- це клуб «Відкриваємо серця» - він об’єднує навколо себе наших ветеранів та людей з життєвим досвідом – дуже цікаві виходять зустрічі на яких мова може йти про все на світі – від політики до таємних рецептів консервації кабачків. Ведуть клуб наші дівчата Марія Савенко та Світлана Каменєва. Ретельно готовляться до кожного засідання клубу та кожен раз придумують щось новеньке цікавеньке. Ті, хто більше піклується про стан здоров’я – с задоволенням відвідують клуб «За здорове життя» - який теж ведуть Світлана та Марія.

Світлана Каменєва

Сама Галина Миколаївна веде клуб «Небайдужі, активні, відповідальні». Вже з назви можна робити висновок, що це – молодіжне об’єднання. «Наша головна мета, - каже Галина, - щоб у морі різноманітної інформації яку щодня вивалюють на них ЗМІ, діти розуміли що таке Батьківщина, що наша країна – це дарована нам Богом Україна. Тому дивимось українські кінофільми, знайомимося з історією держави від часів Київської Русі до сьогодення, займаємося патріотичним вихованням учнівської молоді… Клуб тісно співпрацює з навчальними закладами міста.

А для тих, хто захоплюється красою нашої рідної мови працює на базі філії клуб «Золоті літа» - клуб займається вивченням української літератури від класиків до сучасних письменників та поетів. Куратором клубу є Олена Беліч (на жаль, вона була в відпустці, не вдалося поспілкуватися, маємо надію що це попереду). Олена також веде новий клуб «Призначення життя» - його мета – дати молоді знання етики, культури поведінки, особливо у відношеннях з коханими, культури догляду за тілом, мода, косметика. Це її ідея та, маю казати, що вона прийшлася по душі нашої молоді – не тільки дівчатам, але, що дивовижно, і хлопцям.

Гурток «Мовознавець» (куратор Галина Зуб - прим. ред.) має на меті удосконалення знання рідної мови. «Діло у тому, - каже Галина, - що нашому населенню вкрай бракує спілкування українською мовою в побуті. Гурток для цього й існує – читаємо наголос українські книжки, спілкуємося, вивчаємо українські національні традиції (переховувати довгими тихими ночами сало, наприклад cool), рецепти їжі, сучасні мовні новації та інше…»

Гурток шанувальників Української мови 

Школа комп’ютерної грамотності в рамках університету третього віку була впроваджена в бібліотеці для допомоги всім охочим трошки підвищити рівень володіння базовими навичками роботи з комп’ютером, текстовими редакторами, браузерами. Викладач, директорка, завуч та головний методист школи Галина Зуб: «Приємно, коли можна бачити результат зусиль. Наприклад, наша активна відвідувачка відома поетеса Ніна Фоміна – до навчання в школі записувала свої вірші тільки в зошит, після - освоїла комп’ютер та навчилася працювати за його допомогою. Працюємо також за індивідуальною програмою – є в нашої школі дівчинка з особливими потребами. Ви б бачили як вона раділа коли самостійно спромоглася зробити для своєї коханої матусі вітальну листівку з написом «Мама, я тебе люблю». Тепер, як і ми, вона нетерпляче жде коли скасують карантин та можна буде відновлювати заняття.

«Скучили всі – вступила до бесіди Марія Іванівна (стаж бібліотечного працівника 36 років!), як наші відвідувачі, так і ми.»

Марія Савенко

«Чекаємо, не дочекаємось нормальної праці, - каже її колега Світлана, (до речі, вона представник династії бібліотечних працівників, тут довго та успішно працювала її мама Валентина Вікторівна Каменєва), - Кожен з нас за час вимушеної розлуки з читачами напрацював декілька нових ідей, які хочеться негайно впровадити в практику роботи клубів».

«А допоможе в цьому нові книги, наша бібліотека нещодавно отримала 187 екземплярів, - поділилася радістю Галина Миколаївна, - багато книг сучасних провідних українських авторів, також є світова класика, книжки з історії країни, чудово оформлені енциклопедії зі світового мистецтва. Словом, читати не перечитати. Запрошуємо всіх наших відвідувачів до нас у гості. Поки ще ми працюємо в режимі адаптивного карантину, але маємо надію, що положення скоро змініться та зможемо приступити до обслуговування клієнтів у повному обсязі».

Слід казати, що під час карантину всі працівники бібліотеки  не гаяли часу задарма– вчилися, проходили дистанційні курси, брали участь в різноманітних вебінарах, напрацьовували навички роботи з читачами, як залучати людей, робити цікавим відвідування бібліотеки.

А завершити статтю хочеться словами Марії Іванівни: «День прожитий без книги, все одно, що день прожитий без сонця. Так хай в нашому житті завжди буде сонце!

Уявляєте як сонячно в бібліотеці? Чекаємо вас на сеансі лікування світлом!

Поділився враженнями Василь Рамішвілі

 

              

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 Шановні друзі!

 

 У зв'язку з незадовільною епідситуацією, початок роботи бібліотечних клубів відкладається на ВЕРЕСЕНЬ

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности