«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Заглядати час від часу до бібліотек бібліотечної мережі міста… Заглядати тому, що тільки тут зібрано в єдиному флаконі стільки всього корисного для вас в плані розвитку, проведення часу, саморозвитку – що більше, якісніше ви ніде не знайдете. Це ми вам гарантуємо!  До того ж, для всіх категорій мешканців та гостей міста – від найменших до осіб похилого віку – кожен зможе знайти для себе щось цікаве…

З розвитком інтернету для всіх бібліотек світу дуже гостро стало питання що робити, куди йти далі, куди розвиватися, чи може позакривати на фіг все та віддати приміщення ефективним менеджерам для влаштування там гральних салонів, бізнес-центрів, генделиків, бутіків, кав’ярень  та іншого?

 Що характерно, в Європі з поширенням інтернету жодна бібліотека не була закрита, навпаки, їхня кількість навіть збільшилася. Все тому, що крім бібліотечних функцій в міські публічні бібліотеки в країнах заходу від самого початку закладалася й ціла купа соціокультурних функцій – для американців та європейців  нормально, що в бібліотеці проходять масові заходи, зібрання, громадські слухання, демонструються документальні фільми, виставки та інші активності… Звісно, можна й літературу взяти та безкоштовно посидити біля комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет… А ще  зробити ксерокопії документів, цікавих матеріалів, публікацій, а ще отримати консультаційну допомогу з різних питань громадського, особистого життя (чергують фахівці, наприклад, юристи, політики, депутати що в межах безкоштовної благодійної діяльності здійснюють допомогу громадянам), багато чого «а ще» можна робити в їхніх бібліотеках.

Ось по цьому шляху, створення з бібліотеки мультикультурного центру, йдемо й ми. Хотілося б швидше, але нажаль бракує коштів, а те що виходить придбати з обладнання, меблів, апаратури, сучасного книжкового фонду – більшою мірою допомога наших добрих друзів та спонсорів… (Наприклад, функціонування нашого сайту house-book.com.ua, хостінг, домен, обладнання – це цілком та повністю допомога відомої в нашій країні фірми «Імперія води»)  Та воно й зрозуміло, яка культура, коли війна на дворі, реформи, ціни, будівництво, пандемія…  -  чимось доводиться жертвувати…

Проте те, що вдалося зробити на цьому шляху завдяки зусиллям колективів наших бібліотек, керівництву, відділу культури – все ж таки приємно вражає. Це без удаваної скромності говоримо - на карантині був час зупинитися, віддихатися та оглянутися…

Нашим особливим надбанням є клубна робота, про це вже багато сказано, повторюватися нема бажання, єдине що хочеться казати – з травня, коли, нарешті, були відмінені  карантинні обмеження, ми самі були трохи здивовані як все швидко стартувало та як купчасто пішло – навчання, заходи, акції, флешмоби, свята, нові книги, фестивалі, квести, сумісні просвітницькі акції з установами та громадськими організаціями… Про все це можна почитати на сторінках нашого сайту, побачити на особистій сторінці в YOUTUBі, на facebook-сторінці. Нудьгувати, ну, ніяк не виходило!

Дозволимо коротко нагадати. Почнемо все ж таки з клубів, бо клубна робота стала нашою родзинкою і наразі є чи не найголовнішим напрямком діяльності в усіх бібліотеках. Саме в клубах відбувається найбільша кількість масових заходів за різними напрямками – від громадянсько-патріотичного до художньо-естетичного тощо.

В бібліотеках нашого міста сьогодні працюють 47 клубів за інтересами та 7 гуртків, 22 з яких – це клуби з вивчення іноземних мов. В цих клубах приймає участь понад 764 наших користувачів віком від 4 до 78  років, в тому числі 16 чоловік з інвалідністю. В цьому році завдяки карантинним обмеженням  гуртки та курси відвідали, нажаль, лише 1756 містян.

Пріоритетним напрямком роботи в цьому році стала робота з громадянсько-патріотичного виховання. Це заходи до Дня Соборності, Дня пам’яті героїв Крут, Дня Національної гвардії України, Державного гімну України, Дня українського добровольця, Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні тощо.

 4 червня - День пам'яті дітей, які загинули внаслідок агресії в Україні. Бібліотеки не могли залишитися осторонь цієї дати, була проведена низька  заходів (Медіа колаж "Невідомі сторінки неоголошеної війни" юнацький абонемент центральної бібліотеки  ім. Лесі Українки, «Вбиті війною» бібліотека-філія №1 ім. А. П. Чехова тощо).

Традиційно літо в бібліотеці дуже гаряча пора. Дітлахи на канікулах і працівники роблять все для того щоб вони не нудьгували. В кожній бібліотеці була розроблена своя літня програма,  яка почалася з 1 червня, і за цей час нас відвідали більше як 600 дітей, було проведено понад 20 заходів. Поновили в центральній бібліотеці і квести, які стали доволі популярні серед молоді, в цьому році вони були присвячені європейському вибору України. Особливо запам’ятався квест з учнями гімназії «Інтелект» - дуже цікаво вийшло, діти самі розробляли сценарії капусників та виступали зі сцени як справжні актори!

Юнацький абонемент центральної бібліотеки в цьому році особливу увагу приділив  краєзнавчому напрямку, там працює клуб для молоді «Джерело»  серед його засідань були -  прес-репортаж «Екологія Донбасу: дзвони сьогодення» та історичний екскурс «Таємниці пальми Мерцалова», присвячений  165-річчю від дня народження О.І. Мерцалова.

                Також, для молодих людей міста продовжує свою роботу молодіжний центр «ЛесяХаб» в якому проходять не тільки  вище перелічені громадянсько-патріотичні заходи. В рамках святкування 207-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка МЦ «ЛесяХаб» підготував цікавий нестандартний захід – інтерактивна вікторина для тімбілдінга «Прокачування інтелекту!»,  присвячена життю і творчості Кобзаря. Презентацією збірки поезії «Вільної хати» – «Розквітла вільха» зустріли шановних гостей в молодіжному центрі «ЛесяХаб» за чашкою чаю, кави з ласощами та приємною бесідою. Вручили гостям сувеніри та ознайомили їх з досягненнями нашого молодіжного майданчика. Домовилися про продовження співпраці та налагодження більш тісних зав’язків між «Вільхою» та «Лесею». Також з задоволенням послухали виступ молодої талановитої поетеси Асі Романової.

Увагу в молодіжному центрі  надали й більш старшому поколінню – засідання фокус-груп «Громадянська освіта для людей поважного віку» також проходили на його базі. Багато уваги приділяється  пошуку професійного та кар’єрного розвитку молодих людей, це такі заходи, як - загальнообласний захід для молоді спільно з Дружківським міським центром зайнятості «Знайдемо роботу разом!», профорієнтаційний онлайн-марафон «Руйнуємо стереотипи», онлайн-презентація «Калейдоскоп професій майбутнього» (МЦ «LesyaHUB» спільно з Дружківським міським центром зайнятості), та інформаційно-пізнавальний майданчик «На шляху до успіху», який пройшов в бібліотеці-філія №1 ім. А. П. Чехова  спільно з Дружківським міським центром зайнятості.

Важлива наразі тема здорового способу життя була відображена в таких заходах - спортивно-розважальна програма «Міцне здоров’я» (бібліотека ім.О.Купріна, ЗОШ №14 шкільний табір), онлайн-заходи в МЦ «LesyaHUB»: пізнавальний відеоролик «Наркоманія – пастка для юні», презентація-застереження «Геть тютюн і паління – ми здорове покоління», презентація «Здоров’я – джерело життя», слайд-роздум «Туберкульоз – павутиння лиха», пам’ятка «Туберкульоз» про симптоми, шляхи передачі та його профілактику.

З метою формування у молоді правової культури та поваги до Основного Закону держави в МЦ «ЛесяХаб» для суб`єктів Дружківського міського відділу пробації була проведена патріотична година  «Вимріяна поколіннями».

 Всього в молодіжному центрі «ЛесяХаб» тільки за перше півріччя було проведено 64 заходи, які відвідали біля півтисячи наших користувачів.

25 лютого виповнилася 150 річниця  від дня народження знаменної дочки України – Лесі Українки. Бібліотеки активно долучились до святкування круглої дати. У бібліотеці-філії №3 відбулася година поезії «Хотіла б я птицею стати», в центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки у молодіжному центрі «ЛесяХаб» відбулися літературні погостини «Ти навіки в пам’яті  народній як народна пам’ять, як народ», година поезії  «Ти себе  Українкою звала...» пройшла в бібліотеці-філії №1 ім. А. П. Чехова, до юнацького абонементу бібліотеки ім. Лесі Українки завітали учні на літературну подорож «Лесиними стежками». Бібліотеками міста було оформлено багато книжкових виставок - виставка-елегія «Її вірші, як перла, многоцінні», виставка-ювілей «Леся Українка: співуча душа України», виставка-персоналія «Я житиму сльозою серед співів», виставка-ювілей «Славна дочка українського народу», виставка-портрет «Співачка досвітніх вогнів» тощо. Всього було проведено 44 заходи, серед яких - і книжкові виставки, і публікації в соцмережах, і відеопрезентації, і масові заходи.

В бібліотеці-філія № 4  смт. Олексієво-Дружківка особливу увагу приділяють правовому вихованню молоді. В 1 півріччі були проведені заходи - правове інформбюро «Твоє життя в твоїх руках» та  інформаційний правознай «Правова грамотність – основа життя» в рамках лекторію «Знання законів – знання прав».

Із задоволенням брали участь наші хлопці та дівчата в масових заходах міського значення. Бібліотечний майданчик був представлений на День захисту дітей, в Центральному парку – там було цікаво – такий висновок можна було зробити виходячи з кількості народу, яка весь час тусовалася біля локації. Також були дуже популярні бібліотечні намети на святі Івана Купали, що пройшов 6 липня на березі нашої річки…

Тепер про те, що жде кожного хто зайде до бібліотеки: це, по-перше, радий прийом, по-друге, можливість вибору дійсно цікавої літератури на самий вибагливий смак (книжковий фонд системи налічує понад 109 тисяч примірників), можливість стати завсідником клубу та вільного спілкування з однодумцями, підтягнути знання в українській, інших мовах… Є можливість позайматися спортом, посидіти в безкоштовному вай-фаї та  прохолодному приміщенні врешті решт…  Якщо ви є бібліогурман  тоді вам може пощастить зайти в кав’ярню та насолодитися чудовим напоєм, який приготують наші дівчата.    А нещодавно «Леся»  підключилася до нової ступені громадської активності – тут в абонвідділі можна взяти участь в голосуванні проектів Громадського бюджету, запрошуємо. Наші красуні-колежанки фахово проконсультують по всім питанням.

Є в нас і ще сюрпризи для клієнтів, так що заходьте, ласкаво просимо! Нам є що вам запропонувати!

Василій Рамішвілі

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

  

  

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події

Канал не знайдено

© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности