«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

…В більшості своїй корисного, трохи веселого, а взагалі то - дуже цікавого…

Вже другий рік поспіль всіх нас жорстко мордує коронавірус - нова чи то штучно створена, чи то природна зараза, що не дає нормального життя всьому людству. Звичайно, китайці тисячоліттями їли все що у них там рухається, повзає, рохкає, гавкає, тремтіть крилами, у тому числі й кажанів. І нічого, якось сходило з рук, а тут бачите – ціла епідемія, не ту мишу на вуглях запекли, чи може соусу пожалкували..?

Хай там як, але цей «королівській» вірус з нами надовго, тому тотальна вакцинація, скоріше за все, неминуча. В «Лесі» вже понад половини колективу отримали вакцину. Переносять по різному, в цілому задовільно. Але річ про друге. Ще весною, коли карантинні обмеження були, нарешті, скасовані, у бібліотекарів малось чітке розуміння того, що ця чудова подія має тимчасовий характер, що, скоріше за все, восени, коли діти підуть до школи, крива захворюваності  полізе догори - суспільству знову можуть влаштувати карантин. Тому перед колективом стало завдання в умовах швидко плинучого  часу зробити максимум можливого в плані масових заходів, зустрічей, навчання, участі у громадському житті, різних акціях та культурних проєктах міського, обласного та всеукраїнського масштабів. Кажемо відверто, бажалося більшого, але й встигли немало. Словом, працівникам нашим нудьгувати явно не приходилося… Кінець весни, літо та початок осені пройшли у нас в надзвичайно напруженому ритмі.

Почнемо з того, що пом’якшення карантинних умов, викликало сплеск відвідувань – було приємно усвідомлювати, що наші мешканці під час карантину не розучилися читати, а навпаки -  скучили по книгах, по спілкуванню з друзями в клубах. Уявляєте, в абонементні відділення навіть черги були. Не такі, звісно, як в «зреформованих» лікарнях у період пандемії, але все ж таки…

Різко, з місця в кар'єр, активізувалися всі наші тематичні зустрічі зі діячами культури, школярами, студентською молоддю, клубні акції. Наприклад, гарно запам’яталася зустріч з відомою письменницею Вікторією Амеліною, яка відбулася в межах літературного фестивалю «Кальміус». Уявляєте, понад 5 годин безперервного цікавого спілкування з інтелігентною, розумною та талановитою людиною! Для нас ця бесіда стала ще й своєрідним зразком того, як гарно, мов струмочок, може звучати рідна мова.

Було у бібліотекарів також дуже приємне спілкування з колективом краматорського молодіжного центру «Вільна хата» - такі зустрічі з неординарними людьми завжди розширюють кругозір.

Незабутнє враження на всіх наших колег та колежанок залишив після себе проведений на базі молодіжного центру «ЛесяХаб» квест-турнір зі старшокласниками гімназії «Інтелект». Вони були запрошені на програму присвячену Європі, знайомству з бібліотекою. Під чуйним наглядом старших товаришів діти навіть влаштували собі ульотний театральний капусник. Ви собі уявити не можете, як же ж яскраво, галасливо, весело та цікаво було тоді в бібліотеці. Зовсім як в минулі докарантинні часи… Дивлячись на сучасних дітей, їхню незашореність, внутрішню свободу, вміння швидко реагувати та робити незалежні висновки – надія на те, що у нашій країни буде гідне майбутнє, все ж таки залишається, попри трагічні події останніх років…

Взагалі то літо у нас «почалося» згідно з графіком, 1 червня в День захисту дітей, коли в Центральному Парку міста було проведено загальноміське спортивно-розважальне свято. Бібліотеки взяли участь у розважальній його частині. Бібліотечна локація користувалась великим успіхом – в організації навіть закінчилися папір та клей – стільки було охочих за допомогою наших робітників зробити цікаву дрібничку-фенєчку, сановито повалятися в надзвичайно зручних кріслах-мішках, взяти участь у жартівливих іграх та квестах. Під вечір бібліотекарі були як спортсмени після перемоги у марафонському забігу – втомлені, але вкрай задоволені.

Майже весь червень був відданий дітям та молоді – на час літніх канікул та роботи пришкільних літних таборів – всі бібліотеки міста розробили розважально-пізнавальні програми з якими гостинно зустрічали малечу, або самі виїжджали в гості до них у школи. Думається, педагогам, що працювали з дітьми на пришкільних майданчиках, - це була досить корисна допомога в роботі. Нагадуємо, що все це йшло паралельно основній бібліотечній діяльності – обслуговуванні потреб наших відвідувачів в якісній літературі.

Етапною подією літа стала участь наших робітників у загальноміському святі «Ніч на Купала». Він за своїм масштабом вже, можна казати, став регіональним, тому треба було відповідати цій планці… Готувалися, робили креативну фотозону, розважальну програму.

Взагалі, як й всі установи відділу культури бібліотеки завжди беруть активну участь у заходах культурно-масового характеру. Бібліотечні паланки радо приймали всіх охочих на свята до ювілею 30-річчя України, Дня міста. Кожен раз дівчата старалися підготувати для відвідувачів щось новеньке, якісь сюрпризи, щоб до нашого намету було цікаво заглянути не лише тільки діточкам, але і їхнім батькам, просунутої молоді також… Приємно, що вдається, як жартуючи кажуть бібліотекарі, є ще порох у порохівницях.

А нещодавно в цьому плані ми вийшли на зовсім інший рівень – були запрошені взяти участь в обласному фестивалі «Етно-Weekend». Проходив він у Вугледарі, ми вже опублікували на сторінках нашого бібліотечного сайту детальний звіт про цю неординарну в нашому житті подію. Минуло майже два тижні, але учасники заходу – представники клубу по вивченню німецької мови «ERFOLG» досі в захваті від приємних вражень, нових знайомств, дуже гарної доброзичливої атмосфери свята. А що особливо приємно – від цього отримали враження й наші добрі друзі з Німеччини – колишні наші члени клубів, що навчалися мови до виїзду на ПМЖ у Фатерлянд, а також «справжні німецькі» німці, яких приємно здивувало що німецька культура цікава людям в Україні…

Активно, як ми вже казали вище, працювали всі клуби – в стінах бібліотек міста проходили зайняття з іноземних мов, навчання зовсім юної малечі у клубах раннього розвитку дитини, зустрічі ветеранів, молоді, спілкування в рамках клубу «Жіноче коло» (ми бачимо в цьому елемент сегрегації, але що з ними, жінками, зробиш, вони ж «дівчатка», а дівчаток треба любити та все їм пробачати:-)… Члени спортивного клубу «Здоров’я» взялися за освоєння нових територій – проводити зайняття не тільки в стінах бібліотеки, але і на свіжому повітрі – в Центральному парку.

В цей період народився в бібліотеці ще один клуб – бібліогурманів. Для любителів та цінителів книги. А на додачу до нього – своя, клубна кав’ярня. В сенсі того, що обговорювати цікаві книжки було зручніше, приємніше з чашкою кави в руці та смаколиками на столі. Досить таки корисна ідея, тому що читати все підряд у більшості з нас банально бракує часу, а тут людина, що ознайомилася з книгою, робить її презентацію… Далі ви самі приймаєте рішення – читати вам її, чи ні, але загальне уявлення про неї у вас вже буде… Відбулося декілька перших засідань клубу, на одному я був присутній, сподобалося, бо цікаво. Та й кава в клубі виявилася непогано приготовлена.

Крім клубної роботи тісно співпрацювали бібліотеки з громадськими організаціями, закладами міста. Наприклад, на базі Купрінки нещодавно почала здійснюватися програма по навчанню цифрової грамотності людей категорії 50+ в рамках проєкту Консультаційний центр «Цифрове життя», співпрацюють бібліотекарі з Дружківською міською організацією товариства Червоного Хреста України, Центром Зайнятості, Центром пробації, фундацією «Вік щастя», ГО «Донецьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація», з організаторами фестивалю «З країни в Україну», що відбувся в нашому місті 9 липня та іншими.

Однією з головних обов’язків бібліотечної системи міста, безумовно, є допомога навчальним закладам та батькам в загальному розвитку та патріотичному вихованні молоді. На базі всіх бібліотек міста кожного тижня проходили навчально-інформаційні заходи, перегляди документальних та художніх фільмів про славетну історію України, становлення нації, культури – майже в час літніх канікул та відпусток. Це особливо актуально в ювілейний 150 рік з Дня народження Лесі Українки – перлини національної культури країни.

Ще однім надбанням бібліотечної системи міста став колектив – за роки сумісної праці він став міцною командою, яка об’єднана єдиною метою – працювати на користь людям, сприяти розвитку культури нашого міста, громадського суспільства. Дуже важко когось виділити, але є традиція на наше професійне свято «День бібліотек» вшановувати найкращих. В цьому році будемо дякувати за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок в розвиток бібліотечної справи, натхнення та високий професіоналізм Бібліотекарям - Марині Савенко та Ользі Красилі. Спасибі Вам за те, що ви у нас є!

Василь Рамішвілі, КЗ ДМЦБ ім. Лесі Українки  

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

  

  

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події

Канал не знайдено

© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности