«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Над цим питанням денно та нощно працюють цілі інститути в серйозних країнах, країнах, в яких піклуються про своє майбутнє… В нашій вільній та незалежній це стратегічне питання деякий час зовсім не турбувало можновладців.

Думка, що щось треба в даному напрямку робити з’явилася, як у нас заведено, тоді, коли жарений півень клюнув в потилицю, тобто ми вже втратили ціле покоління молоді (а може й не одне). Втратили в сенсі його правильного виховання, своєчасного прищеплення моральних, патріотичних цінностей… В підсумку «маємо те, що маємо…» - молодь, яка у першу чергу мріє про розваги, всілякі задоволення, не хоче працювати та дивитися вперед… (принаймні значна кількість) і взагалі не пов’язує своє майбутнє з рідною країною…

Як підсумок - іде вгору малолітня злочинність, булінг, пияцтво серед підлітків, наркоманія, розцвіт субкультур та інші прояви неблагополучного суспільства… А серед тих, хто думає про майбутнє, стають небезпечно популярними настрої виїхати назавжди звідси якомога далі… Небезпечно, тому що в нашій країні вже на 1 працюючу в працездатному віці людину приходиться 3 пенсіонери. Кількість молодих, активних людей, що кожен рік виїжджають за кордони держави в пошуку заробітку, становить реальну небезпеку країні, бо далеко не всі повертаються потім до рідних домівок… Наприклад, згідно з даними ЗМІ, за 10 місяців поточного року країну залишило вже 600 тис. українців (це рекорд – протягом майже 10 років поспіль країна кожен рік втрачала близько 500 тис. громадян)

Протистояти цьому може тільки розумна державна комплексна молодіжна політика. Як кажуть, від «А» до «Я». Від можливості отримати освіту, працевлаштування, гідний дохід, квартиру чи домівку, до прийнятного рівня безпеки, комфорту, наявності тих же розваг, можливості нормального культурного відпочинку та, наступним етапом, – достатньої кількості місць в дитячих садках…

Чи є вона, молодіжна політика, у нас, чи її нема, чи є, але тільки на папері – на ці питання і мали відповісти собі люди, які у своїй повсякденної діяльності стикаються з сучасної молоддю – керівники та працівники молодіжних центрів, навчальних та культурних закладів міста, гуртків, громадських об’єднань. Відповісти в ході триденного семінару (13-15 грудня), що був проведений на базі «Лесі Українки» в приміщенні бібліотеки ім. Всеволода Нестайко.

Проводився він фахівцями Донецького обласного дитячо-молодіжного Центру за підтримкою Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Дон ОДА, виконкому Костянтинівської ТГ, Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківського виконкому

Суворий молодіжний вишкіл пройшли на семінарі й наші співпрацівники – Яна Фадькіна, Світлана Каменєва, Тетяна Яхіна, Владислав Грибанов.

Культура має займати хоча і не першу, але далеко і не крайню позицію в молодіжній політиці держави. Тому уміння розмовляти з молоддю, бути для них цікавими, пропонувати яскраві ідеї, які мали б запалювати серця юних хлопців та дівчат – це професійний обов’язок молодіжного працівника якщо він хоче стати лідером їхньої уваги та справжнім фахівцем своєї справи.

Це вміння в межах базового рівня і постаралися надати дружківським працівникам тренери ДОДМЦ Олена Кравчук та Тетяна Трашутина.

Учасників семінару ознайомили з поняттям «Молодіжна політика» - що воно таке (читай вище), з її головною метою та завданням – щоб наші хлопці та дівчата залишалися в країні. Доповіли про молодіжну роботу, ознайомили з дорожньою картою реформування молодіжної політики в Україні. Провели порівняний аналіз з молодіжною роботою та політикою на Заході (В Європі вона була розроблена і почала втілюватися в життя ще в 60 роках минулого віка. Там значно краще налагоджений оборотний зв’язок, значно простіше впроваджуються ініціативи на місцях, а найголовніше – значно більше коштів ідуть на різноманітні молодіжні програми…). Розглянули, якими мають бути компетенції (вміння) молодіжного працівника (бажано все на світі та трохи більше). В ході тренінгу були зроблені польові дослідження - учасники форуму вийшли на вулиці міста та спілкувалися безпосередньо з молоддю, мешканцями міста та навколишніх селищ.

 

В цілому, було дуже цікаво, всі учасники семінару-тренінгу при підбитті підсумків відмітили, що час пройшов дуже швидко – а це і є критерій гарної роботи!

Вашій увазі пропонуємо маленьке атмосферне (тутвідео події та фотогалерею

Василь Рамішвілі

 

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

  

  

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події

Канал не знайдено

© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности