«Бібліотека – територія ідей»
Режим роботи: 10:00 - 18:00; вт - вихідний
Адреса: м. Дружківка, вул. Енгельса, 112, 84206
Комунальний заклад
"Дружківська міська центральна
бібліотека ім. Лесі Українки"

Сучасні реалії висувають перед бібліотеками країни дещо інші завдання, ніж це було раніше. Погодьтеся,  з винаходом Інтернету і технологічною революцією в комунікаційних технологіях, коли практично будь-яку книгу людина може скачати не залишаючи дивана, або затишного крісла – був би тільки зв’язок та торренти - дуже непросто залучити її в бібліотеку. Це відчули на собі усі без винятку бібліотеки України…

З того часу бібліотеки України намагаються розробити власну політику залучення клієнтів, читачів, політику потрібності соціуму, суспільному розвитку… Виходить по-різному. Державних стандартів на це поки ще немає, бо там на Грушевського дурні не сидять, розуміють, що будь яка програма потребує фінансового супроводу, а традиції фінансувати українську культуру (зокрема розбудову бібліотек) за 28 років незалежності так і не народилося, бо у бібліотеках мало чого можна «розпилити». Тому бібліотеки виживають самі. Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки – також… Місцеві органи влади підтримують, як можуть, але коли маленькі провінційні містечка мали достатньо грошів на підтримку культури? Ніколи й ніде в Україні… Як у Лесі виходить виживати можете бачити самі – на практично голому ентузіазмі працівників, які працюють не на страх, а на совість, на їхньому професіоналізмі,завдяки підтримці відділу культури та друзів-меценатів вдалося зберегти й зробити без перебільшення один з найкращих в Україні бібліотечних закладів. Як вдалося? – Все просто! Бібліотекарі своєчасно спробували відповісти на запитання: «Чим може бути корисною людям бібліотека у нинішній ситуації?» І, як виявилося, є у бібліотекарів цікаві ідеї в скарбниці… З того часу бібліотеки міста почали розвиватися вперед і вгору - окрім читально-книжно-периодично- літературної справи - у напрямку пошуку інвесторів, розширення переліку послуг. Першою ластівкою стала  перемога у гранті американської амбасади по впровадженню безкоштовного WI-FI, Інтернет-комунікацій, справа продовжилася створенням клубів по спільним інтересам, курсів по вивченню іноземних мов, рідної української мови, дискусійних майданчиків, створенням місць зустрічі людей, небайдужих до книги, центрів фізичної культури, інтелектуальних ігор, нових знань та цікавих пригод…

 

Почнемо з бібліотеки, яка стала відомою практично на всю країну завдяки підтримці відомого у місті громадського діяча, підприємця, депутата міськради Ашота Мелікбегяна (він допоміг з ремонтом, обладнанням, приміщенням, книжковим фондом) – бібліотеки родинного читання, філія №3, МАН.  Багато  людей, які зупиняються на «МАНі», приємно дивуються, що в нашому місті є готель європейського класу, боулінг, а ще більше - картинна галерея та бібліотека, в якій є інтернет з WI-FI.

Мешканців прилеглих селищ  бібліотека вже 15 років обслуговує у стінах нового приміщення, яке подарував бібліотеці Ашот Норикович. Більше двох тисяч книг у фонді бібліотеки подаровані з його  особистої бібліотеки та домашніх зібрань працівників комплексу МАН. Та й весь фонд формувався з дарунків підприємств та окремих спонсорів  нашого міста,  так і  інших міст України, до яких звертався  Ашот Норикович.

Протягом року користувачами бібліотеки стають більш 1200 мешканців та гостей нашого міста. Для гостей та тимчасово переміщених осіб, які приїжджають  у місто, існує  такий сервіс як інтернет та буккросінг ( колообіг книг), який дає можливість читати видання, залишені  у  бібліотеці або  гостями у готелі. Це дуже популярний у нашій бібліотеці сервіс, яким щоденно користуються наші читачі.

В поточному році з’явився  новий сервіс – відкриття електронних особистих кабінетів для користувачів бібліотеки  у комунальних підприємствах нашого міста та допомога в оплаті платежів за надані послуги . Бібліотека надає допомогу  в створенні  аккаунтів  у мережі інтернет, придбання  квитків на поїзди та автобуси, пошуку вакансій робочих міст, для учнів старших класів у проведенні  пробних ЗНО. Для людей похилого віку бібліотека надає допомогу у користуванні інтернетом та новітніми гаджетами.      З 2016 року  в комплексі «МАН» діє новий культурний заклад   - картинна галерея. Вона розташована поруч з  бібліотекою, тому кожен, хто відвідує галерею, обов’язково завітає до бібліотеки  і навпаки, багато користувачів бібліотеки побажали відвідати галерею. Протягом 2019 року бібліотека проводила  цикл заходів щодо  знайомства всіх бажаючих з найбільш відомими творами великих художників світу, 63 копії яких знаходяться у галереї. Розроблені  теми екскурсій  з історії створення картин, біографії  художників, про яких розповідає бібліотекар, а також  є можливість скористуватися аудіо гідом, який є у галереї для усіх відвідувачів. Проводяться  екскурсії  з використанням  інтернету, де  для дітей  показуємо   відео з історії створення відомих творів, їх авторів, подорожі по кращих музеях світу. Така подача матеріалу дуже подобається як малечі, так і дорослим. Протягом  чотирьох років до галереї завітали учні  багатьох міських шкіл, а також ветерани труда, клієнти терцентру, жіноча рада міста, гості нашого міста, працівники  ПУМБанку. Усього картинну галерею відвідало більш 450 відвідувачів.

Близько 10000 примірників книг різної тематики налічує скарбниця бібліотеки-філії №1 ім. А.П. Чехова – є  художня література, науково-популярна, підручники для середніх та вищих учбових закладів, допоміжна література для працівників освіти, періодичні видання, сучасна фантастика. Заходьте, а якщо цікавить не тільки література, в бібліотеці можуть запропонувати заняття в клубах і гуртках за інтересами. Наприклад:

- «За здорове життя» - назва говорить сама за себе. Члени клубу дотримуються здорового                способу життя, пропагандують його. Засідання проходять дуже жваво – гості діляться своїм досвідом, вивчають нові методи оздоровлення  організму…(цей клуб для пенсіонерів).

-«Відкриваємо серця» - створений для задоволення потреб читачів у спілкуванні та обміні інформацією. Члени клубу збираються, щоб обмінюватись думками про книги, які прочитали, разом відзначають свята, запрошують на зустрічі творчих майстрів Дружківки (також для пенсіонерів).

-«Золоті літа» - створювався для популяризації літератури серед юнаків та підлітків. Члени клубу – студенти коледжу ДТДДМА, старшокласники – одержують допомогу у вивченні творів шкільної програми, знайомляться з новинками сучасних українських та зарубіжних авторів.

-«Небайдужі. Активні. Відповідальні.» - мета роботи клубу – сприяти вихованню активної  життєвої позиції  молоді.

    До того ж, в бібліотеці проводяться заняття безкоштовних курсів української мови, на яких студенти  пізнають нову граматику та співочу красу рідної мови, вчяться складати офіційні документи українською, вивчають традиції та свята українського народу.  

  В цьому році на базі бібліотеки відновились комп’ютерні  курси для осіб «третього віку» (пенсіонерів). Цікаво спостерігати, з яким ентузіазмом курсанти штурмують простори інтернету.

    Бібліотека проводить багато цікавих заходів для школярів та студентів. Так, у лютому  на Свято закоханих  бібліотекари провели розважальну програму «Признач побачення у бібліотеці»,  на літніх канікулах – цикл розваг для дітей пришкільного табору ЗШ №7, навесні – флешмоб «Народжені у вишиванці» з учнями ОШ №8.

   Також  «Чеховка» цього року почала співпрацю з Донецьким  кіновідеопрокатом, стали вже традицією перегляди документальних стрічок  прогресивних українських авторів на болючі  теми нашого життя – війна в Афганістані, Чорнобильська трагедія, історія країни, зворушлива стрічка про добровольчі батальйони.

Не можемо не розказати про Дитячу бібліотеку ім. О. Купріна – окрім книжкової справи (літературній фонд встановлює близько 12 тисяч примірників) вона стала центром тяжіння до себе мешканців міста від двох до 88 років. Але у першу чергу Купрінка залучає до книги і знання тих, кому це необхідно більш за все – дітей молодшого шкільного віку, бо вони - це майбутнє нашої країни.

При бібліотеці працює 7 клубів  в яких діти з успіхом засвоюють корисні навички, відкривають нове, цікаве та корисне, ще й вчяться перекладацькій справі, випробовуючи себе в якості перекладачів художніх творів, а  підлітки формуються як особистість.

Окрім клубів діють також 2 гуртки: театральний (вони вже відточили свою майстерність на двох  премьерних постановах та одному святковому колядковому концерті…) та прикладного мистецтва. Більше 36 років при бібліотеці існує ляльковий театр «Буратіно», а сьогодні тут працює клуб «Ляльки та книги», що виховує справжніх майбутніх артистів.

На підростаюче покоління роблять ставку також бібліотеки, що працюють у приміських селищах – Олексієво-Дружківці, Райском, але там завжди є щось цікаве й для дорослих – художня та прикладна література, працюють  клуби. Коли кажуть, що на селі нікуди піти культурно розважитись – це неправда – є куди  – у бібліотеку!

Ближче до центру: на другому поверсі бібліотеки ім. Лесі Українки розташована дітяча бібліотека ім. В. Нестайка – яка разом з бібліотечною справою є ще і мультірозважальним центром Всесвіту під назвою «Грайлик» -  колектив центру з радістю надасть інформаційні та культурно-дозвіллєві послуги  усім бажаючим. У бібліотеці кожен відвідувач може почувати себе комфортно,  адже тут на нього очікують безліч книг та журналів на будь-які смаки, безкоштовні послуги Інтернет-Центру та можливість користування власними гаджетами у WI-FI – зоні, а також купа різноманітних розважально-пізнавальних заходів. До того ж, відвідувачі "Грайлика" мають  унікальну можливість стати учасниками  незабутніх зустрічей  із авторами своїх улюблених книжок! А якщо є бажання вивчати іноземну мову, то "Грайлик" запропонує  безкоштовні курси з вивчення англійської  мови “HappyEnglish”  для школярів та дошколяриків. Просто запишіться і вивчайте англійську із задоволенням! А для наймолодших своїх відвідувачів (дітей віком від  4 років)  бібліотека має клуб раннього розвитку дитини “Развивай-ка”, в якому діти займаються розвитком логічного мислення, уяви і творчих здібностей, а також дрібної моторики. А протягом усього літа по п’ятницям у «Грайлику» відбувалось шалене кольорове дійство – розважальна програма для дітей, яка вже стала візитівкою закладу…

 Приємно, що окрім «поточної» праці, працівники бібліотеки успішно займаються й методичною роботою, залюбки ділячись попитом виховання, спілкування з дітьми, що  кожен день приходять у гості до бібліотекарів, у тому числі й на позашкільні пізнавальні зайняття по історії країни, діячам культури, мистецтва та інше…

Безпосередньо Центральна бібліотека ім. Лесі Українки володіє пристойним книжковим фондом, який налічує понад 52000 примірників книжок та періодичних видань,  у цьому році він поповнився на 750 примірників за рахунок здачі макулатури та допомоги меценатів (особлива наша подяка відомій у країні та за її межами компанії «Імперія води»). Завдяки їм  у дружківчан  з’явилась унікальна можливість ознайомитись з прикладною літературою такого класу, який ви у жодному Інтернеті не знайдете – бо дорого коштує. Це світові літературні бестселери Каіку Мічіо, Адама Альтера, Сьюзен Кейн, Деніела Гоулмана, Іцхака Пінтосевича та інших авторів… Книги – які зроблять тебе іншим – успішним по життю чоловіком чи жінкою. У роздрібній торгівлі ціни на такого роду видання стартують від 500 гривень і вище… Є у нас спільна надія, що у недалекому майбутньому вдасться запустити українську цифрову бібліотеку яка поможе  нам бути у руслі новітніх літературних тенденції, а також - усучаснити доступ до гарної української та світової літератури.

 Високого авторитету та популярності у місті досягли бібліотечні клуби по вивченню англійської, французької, німецької мов. Досить буде сказати, що вони охоплюють вже понад 200 осіб і число бажаючих продовжує рости. Крім мов, шаленим успіхом у дружківських матусь з папусями користується клуб розвитку дітей «Мудре совеня» - його засідання відвідують вже 125 членів.  Ми всі знаємо, що знання отримані в дитинстві міцно закріплюються на все життя – вони є базою, опорою для подальшого інтелектуального становлення дитини. На сьогодні є декілька вакансій. Нагадуємо – все це БЕЗКОШТОВНО!

З минулого року на базі Лесі розпочав роботу спортивно-оздоровчий клуб «Здоров’я» - його регулярно відвідають біля 25 членів, також працює клуб з вивчення йоги (до 25 неофітів), працюють клуби комп’ютерної грамотності – можна записатися…

Значно поширилася участь бібліотеки у громадському житті міста. На базі Лесі у «білій» або «червоній» залі проходять цікаві заходи – виставки, презентації, диспути, майстер-класи, наприклад, зараз розгорнута фото-галерея МедіаЛаб Донбас. Запрошуємо. Нещодавно до бібліотеки у гості заїжджав відомий письменник Макс Кідрук, незабаром приїде ціла делегація українських письменників та поетів…

У народі вже давно склався стереотип, що бібліотека – це затишне місто у якому панують спокій, виважена солідність та легка меланхолія. Мабуть десь так і є, але тільки не у Лесі й централізованої бібліотечної системи міста. Приходьте, переконайтеся самі.  

Колектив КЗ ДМЦБ ім. Лесі Українки

 

 

 

Календар

Календар свят України. Граматика української мови

ОГОЛОШЕННЯ

 Шановні друзі!

 

 У зв'язку з незадовільною епідситуацією, початок роботи бібліотечних клубів відкладається на ВЕРЕСЕНЬ

 

 

Погода в Дружківці

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Останні новини і події


© 2018 Все права защищены. Политика конфиденциальности